ManUtd.pl ocenia: podwójny cios przed rewanżem

Błażej Duda

Manchester United musiał uznać wyższość Paris Saint Germain w pierwszym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów, które wywiozło z Old Trafford wygraną 2:0. W rewanżu w Paryżu zabraknie wykluczonego za czerwoną kartkę Paula Pogby. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Utrzymał gospodarzy w grze broniąc sytuację sam na sam z Mbappe,
którego zatrzymał jeszcze dwa razy – zmuszając go do niedokładnego wykończenia w
pierwszej połowie i parując jego strzał głową. Dobrze zachował się również przy potężnym uderzeniu Bernata. Ocena: 7

Ashley Young – Główna broń Man Utd goniącego wyniku, ale i piłkarz, który
zapędził zespół na tę pozycję. Dramatyczne ustawienie w kilku sytuacjach, przede
wszystkim w 30. minucie, gdy musiał zatrzymać Mbappe faulem, 64., gdy kompletnie
zapomniał o Bernacie i wreszcie w akcji na 0:2, gdy zostawił zbyt dużo miejsca
Di Marii. Wielokrotnie pokazywał się na pozycjach do dośrodkowań, ale ciężko
zachwalać ich jakość. Ocena: 4

Eric Bailly – Kilka ładnych wybić piłki, do których dołożył również pojedyncze
przecięte podania w pierwszej połowie. To on jednak zgubił Mbappe w 53. minucie,
a potem nie zdołał przeciąć dośrodkowania przy golu Francuza. Ocena: 5

Victor Lindelof – PSG nie zmusiło go do wzniesienia się na szczyty możliwości do
momentu, gdy przy piłce nie pokazywał się Mbappe. Ostrzeżenie Francuz wysłał w
27. minucie, później zmusił Szweda do faulu na żółtą kartkę, a w 63. minucie
przypomniał się umykając z pułapki ofsajdowej. Ocena: 5,5

Luke Shaw – Nie przebił paryskiego muru ani głową, ani tym bardziej dryblingami i zdawał się kompletnie nie dogadywać z Sanchezem. Sporo niedokładności w podaniach. W 53. minucie zostawił Alvesa zupełnie bez opieki. Ocena: 5

Ander Herrera – Standardowo wyszarpał kilka piłek, ale nie uniknął błędów wynikających ze zbyt ochoczego pressingu, które pozwalały ominąć drugą linię gospodarzy jednym podaniem. Zresztą tę nerwowość było widać i w drugiej połowie, gdy aktywnie uczestniczył w akcjach ofensywnych, strzelając z sytuacyjnych piłek, ale i podejmując próby dośrodkowań, które łatwo padały łupem defensywy PSG. Ocena: 5,5

Nemanja Matić – Solidny w rozegraniu z udanymi przerzutami do skrzydeł. Do tego dołożył garść ważnych interwencji, zwłaszcza w pierwszej połowie. I jemu jednak zdarzały się błędy w ustawieniu oraz nie był w stanie nadrobić nieobecności Pogby w obronie. Fatalny lapsus przy bramce Kimpembe. Ocena: 5

Paul Pogba – Skutecznie wyłączony z gry przez podwojone i potrojone krycie Paryżan, którzy spychali go do linii i nie pozwalali obrócić się z piłką. Przyniosło to konsekwencje nie tylko w postaci porażenia ofensywy Man Utd ale i czerwonej kartki dla Francuza. Niewybaczalne lenistwo w defensywie. Ocena: 3

Jesse Lingard – Ładnie przyspieszył kilka akcji, jednak brakowało mu precyzji w decydujących momentach. Zszedł z urazem jeszcze przed przerwą. Ocena: 4,5

Marcus Rashford – Wypadł blado w porównaniu z zimnym jak lód Mbappe, który cierpliwie czekał na swoje szanse. Jasne, Francuz w końcu otrzymał lepsze podania, jednak Rashford zdawał się zbytnio podpalać z piłką przy nodze, a nawet jeszcze przed jej przyjęciem. Przy odrobinie szczęścia mógł wyeliminować z gry Kimpembe, ale nie miał większych szans w pojedynkach z Silvą. Ocena: 4

Anthony Martial – Bezbarwny występ zakończony po 45 minutach. Większość udanych dryblingów kończył rozczarowującymi podaniami. Wymowny błąd w przyjęciu przy podaniu Lingarda. Ocena: 4

Rezerwowi:

Alexis Sanchez – Porażający brak mobilności. Nie chodzi nawet o bez wyjątku nieudane dryblingi (w tym dwie straty na własnej połowie), ale brak jakiegokolwiek przekonania, gdy w polu karnym lądowały piłki ze skrzydeł. Jak wygląda różnica między czajeniem się za obrońcami, a atakowaniem wolnej przestrzeni pokazał smarkacz Mbappe. Ocena: 2

Juan Mata – Anonimowy poza niezbyt przemyślanymi wrzutkami posyłanymi na głowę Thiago Silvy. Ocena: 3