Getty Images

Pomocnik Paris Saint-Germain, Julian Draxler, przyznał po wtorkowym spotkaniu z Manchesterem United na Old Trafford, że brak w rewanżu Paula Pogby, który otrzymał w pierwszym meczu czerwoną kartkę, znacząco ułatwi sytuacje jego drużynie w kwestii przypieczętowania awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

– Uważam, że absencja Paula w rewanżu to dla nas wielka przewaga. Pogba jest najlepszym zawodnikiem Manchesteru United. To bardzo ważny piłkarz dla tej drużyny. Nawet w tym meczu mogliśmy zobaczyć jak fantastycznym jest zawodnikiem. Dlatego też bardzo cieszymy się z tego, że nie będzie mógł wziąć udziału w spotkaniu rewanżowym – mówił Draxler.

Niemiec przyznał także, że „Czerwone Diabły” w pierwszej połowie sprawiły dużo problemów jemu i jego kolegom, ale w drugiej odsłonie gry „Paryżanie” znaleźli już właściwy rytm.

– Uważam, że nasi rywale rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze, nakładając na nas wysoki pressing, co nie było dla nas łatwe. Jednak w drugiej połowie zagraliśmy z większą pewnością siebie, a pressing Manchesteru United nieco zmalał, co pozwoliło nam poprawić naszą grę. Znaleźliśmy wolne przestrzenie na boisku i bardzo skrzętnie to wykorzystaliśmy, przez co też zasłużenie wygraliśmy ten mecz – dodał.

Draxler nie ukrywał także zadowolenia z postawy swojej drużyny, biorąc pod uwagę to, że z powodu kontuzji we wtorkowym meczu nie mogło wystąpić dwóch kluczowych zawodników mistrzów Francji – Edison Cavani i Neymar.

– Wiedzieliśmy już wcześniej w jakiej jesteśmy sytuacji, ale gdy wypada z gry dwóch zawodników tego kalibru, to zawsze się o tym mówi. To normalne. Z całą pewnością jesteśmy lepszym zespołem z Cavanim i Neymarem na boisku, ale pokazaliśmy, że mamy też wspaniałą drużynę, gdy ich brakuje – kontynuował Niemiec.

– Nie jest łatwo przyjechać na Old Trafford i wygrać spotkanie. Dlatego też jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi i dumni. Wiemy jednak, że musimy jeszcze postawić kropkę nad i w drugim meczu w Paryżu – zakończył.

Dyskusja