Simon Stacpoole/Getty Images

Na zwołanej w czwartek konferencji, Ed Woodward powiedział, że klub ma nadzieję na przedłużenie kontraktów kilku zawodnikom jeszcze przed zakończeniem trwającej kampanii.

Ed Woodward, wiceprezes wykonawczy klubu, liczy, że uda się podpisać nowy kontrakt z Davidem De Gea do maja. Następny w kolejce do rozmów jest Marcus Rashford.

Wspomniana dwójka zawodników dołączyłaby do Phila, Jonesa, Chrisa Smallinga, Ashleya Younga, Anthony’ego Matriala, oraz Scotta McTominay’a którzy przedłużyli swoje kontrakty z „Czerwonymi Diabłami” w trakcie obecnego sezonu.

Wciąż także nowych umów nie mają Antonio Valencia, Juan Mata i Ander Herrera, których obecne kontrakty wygasają wraz z końcem czerwca bieżącego roku. Media w Anglii spekulują jednak, że w przypadku przynajmniej dwójki Hiszpanów, propozycje pozostania na Old Trafford zostały już złożone przez władze klubu.

Podczas spotkania z dziennikarzami opublikowano raport finansowy za drugi kwartał roku obrotowego, o którym więcej przeczytacie tutaj.

Zapytany o plany klubu wobec wyboru stałego trenera na Old Trafford, gdzie Ole Gunnar Solskjaer jest tymczasowo zatrudniony, Ed Woodward odmówił udzielenia odpowiedzi.

– Nie będę się wypowiadał na ten temat, następna wiadomość pojawi się dopiero, gdy ogłosimy nowego menedżera.

Woodward opisał ostatnie miesiące na Old Trafford jako „bogate w wydarzenia”. Pogratulował również Solskjaerowi oraz Rashfordowi nagród dla trenera oraz zawodnika miesiąca stycznia Premier League.

Mimo tego przyznał, że porażka 2:0 z PSG w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów nie była rezultatem, jakiego wszyscy by oczekiwali.

Na koniec Ed Woodward złożył hołd byłemu trenerowi i współtwórcy „Class of 92”, Ericowi Harrisonowi, który zmarł w czwartek w wieku 81 lat.

– Jego śmierć jest szczególnie wzruszająca. Był ucieleśnieniem zaangażowania klubu w wychowanie młodzieży. Jego dziedzictwo wciąż żyje.

Dyskusja