Zola: mamy odpowiednie umiejętności, by pokonać Man Utd

chelseafc.com Karol Ożóg
Zmień rozmiar tekstu:

Gianfranco Zola, jeden z asystentów Maurizio Sarriego, pojawił się na konferencji prasowej poprzedzającej poniedziałkowe pucharowe starcie V. rundy FA Cup z Manchesterem United.

Sytuacja kadrowa:

– Nie mamy problemów z kontuzjami. W czwartek wygraliśmy w Lidze Europy 2:1, dodatkowo mogliśmy dać odpocząć Jorginho, Pedro czy Willianowi. Nie mamy żadnych zmartwień przed poniedziałkowym meczem. Ruben Loftus-Cheek powinien być gotowy na to spotkanie.

Rotacje w składzie:

– Nie rozmawialiśmy jeszcze o zmianach w składzie. Biorąc pod uwagę, że to V runda pucharu, a także patrząc na klasę rywala, z którym się zmierzymy, spodziewam się najmocniejszego składu. Na ten moment jednak nie doszliśmy do ostatecznych wniosków, zdecydujemy przed samym meczem.

Nadchodzące spotkania:

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami kluczowy moment i czekają na nas ważne mecze. W poniedziałek gramy z Manchesterem United, później finał Carabao Cup i derby w lidze z Tottenhamem. Kluczowe będzie indywidualne podejście do każdego z tych spotkań. Pierwszą myślą jest Manchester United. Mamy przewagę, bo podchodzimy do tego meczu po dobrym występie w Lidze Europy.

Ole Gunnar Solskjaer:

– Znamy się osobiście, więc cieszę się, gdy widzę, jak dobrze sobie radzi. Jestem zadowolony z jego osiągnięć, bo w tak krótkim czasie dokonał naprawdę świetnych rzeczy. Ole od zawsze skupiał się na swojej pracy, cieszę się, że również teraz to pokazuje.

Ocena rywala:

– Obecnie Manchester United cieszy się grą w piłkę. Są oddani temu, co robią i pracują jako jedność. Gdy masz takie nastawienie i połączysz je ze świetnymi umiejętnościami, efekt jest taki, jak w ich przypadku. Dziwi mnie to, ponieważ wcześniej mieli równie dobrego menadżera, ale coś im nie szło. Wartość tej drużyny nigdy nie była wątpliwa, więc nie mogą dziwić nas ich osiągnięcia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze