26 maja bieżącego roku na Old Trafford dojdzie do spotkania legend “Czerwonych Diabłów” i Bayernu Monachium, organizowanego przez Fundację Manchesteru United.

Spotkanie odbędzie się równo 20 lat po pamiętnym finale Ligi Mistrzów w Barcelonie, gdzie drużyna prowadzona przez Sir Aleksa Fergusona pokonała Bawarczyków 2:1, strzelając obie bramki w doliczonym czasie gry. Pieniądze zebrane z organizacji tego meczu zasilą konto oficjalnej fundacji klubu.

Sir Alex Ferguson potwierdził, że zajmie miejsce na ławce trenerskiej i będzie prowadził drużynę Legend Manchesteru United. Przewiduje się, że wielu piłkarzy sprzed 20 lat zgłosi w najbliższym czasie chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu.

– Naprawdę wyczekuję już tego wyjątkowego dnia na Old Trafford. Świetnie będzie znów spotkać się ze znajomymi twarzami, a dodatkowo będzie to wspaniała okazja, aby wesprzeć fundację Manchesteru United – mówił sir Alex Ferguson.

– “The Treble” z 1999 roku jest jednym z najważniejszych historycznych momentów w dziejach Manchesteru United, drużyny złożonej wtedy z kilku piłkarskich legend. Ówczesny finał Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium zapadł na stałe w pamięci naszych fanów. Wiele z tych nazwisk wróci niebawem na Old Trafford, aby celebrować 20. rocznicę tamtych wzniosłych wydarzeń. To będzie także świadectwo działalności fundacji Manchesteru United i tego, co robi dla naszej społeczności – mówił z kolei dyrektor zarządzający grupą Manchesteru United i zarazem prezes wspomnianej fundacji, Richard Arnold.

Dyskusja