Getty Images

Były zawodnik Manchesteru United, Bryan Robson, poddał w wątpliwość potencjalną kandydaturę Paula Pogby na przyszłego kapitana klubu z Old Trafford. Wiele osób już teraz zastanawia się, kto otrzyma w przyszłym sezonie charakterystyczną opaskę po Antonio Valencii, który najprawdopodobniej opuści ekipę „Czerwonych Diabłów” po zakończeniu obecnych rozgrywek.

– Zawsze powtarzałem, że dla mnie Paul Pogba to piłkarz klasy światowej. Jest jednym z najlepszych pomocników na świecie. Kiedy tylko otrzymał więcej swobody w grze od Ole Gunnara Solskjaera, to zaczął prezentować się tak, jak pamiętamy, że potrafi to robić. Kompletnie nie jestem zaskoczony tym że obecnie znajduje się w dobrej formie – mówił Robson.

– Jednak w kwestii opaski kapitana nie jestem do końca pewny czy Paul jest dobrym materiałem do  tej roli, z uwagi na to, że często „rozgrywa własny mecz”.  Nie widzę go w roli organizatora gry, gdzie niektórzy zawodnicy są naprawdę dobrzy w pokrzykiwaniu na kolegów i komunikowaniu się z nimi. Jednak jeżeli Paul doda ten element do swojej gry, to wówczas z pewnością stanie się materiałem na kapitana drużyny – dodał 62-latek.

Dyskusja