Były zawodnik m.in. Leicester City i Manchesteru City, Paul Dickov, na antenie programu stacji Sky Sports The Debate wyraził opinię, że ​​Ander Herrera jest głównym ogniwem napędowym Manchesteru United. Jak dodaje stacja Hiszpan jest ponoć bliski podpisania nowej, 3-letniej umowy z klubem z Old Trafford.

Podczas gdy największe gwiazdy, takie jak Paul Pogba czy Anthony Martial trafiają na pierwsze strony gazet, Dickov uważa, że to Hiszpan jest sercem w organizmie drużyny Ole Gunnara Solskjaera, porównując jego znaczenie dla zespołu do znaczenia Fernandinho w Manchesterze City.

– Myślę, że jest on kluczową postacią w pomyśle Solskjaera na drużynę. Odkąd trenuje United Herrera jest zawodnikiem, od którego dużo zależy na boisku i nierzadko jest bohaterem meczów. Patrzysz na pracę, którą Fernandinho wykonuje dla Manchesteru City – Herrera wykonuje równie fenomenalną robotę w United, zamienił się w prawdziwego przywódcę – mówił Dickov.

– Jestem nieco zaskoczony faktem, że United czekało tak długo, aby zaproponować mu nowy kontrakt. Inni wyprzedzili go w kolejce po niego, a on jest jednym z tych, którzy powinni byli dostać go trochę wcześniej.

Z kolei były piłkarz Arsenalu, Kevin Campbell, podczas transmisji wspomnianego programu, “odrodzenie się” Paula Pogby przypisał właśnie obecnej roli hiszpańskiego pomocnika w Manchesterze United. Jego zdaniem Herrera może zostać najlepszym zawodnikiem “Czerwonych Diabłów” w nadchodzących latach.

– Pod Jose Mourinho, gdy grał to nie wyglądał tak dobrze. Natomiast teraz, gdy Solskjaer wszedł za stery United, to Herrera wygląda jak gracz, który jest liderem w tym zespole – mówił Campbell.

– Siedzi tam i pozwala Paulowi Pogbie przełamać się, wyrażać siebie i to jest to, czego potrzebował Manchester. Wszyscy pytają “co stało się z Pogbą?”, ale tak naprawdę Ander Herrera pozwolił odblokować się Pogbie.

– Nemanja Matić to stary dobry Matić, Pogba rozkwita przy Herrerze, więc z pewnością będzie on kluczowym graczem dla “Czerwonych Diabłów” na długie lata, jeśli podpisze nowy kontrakt.

– Każda drużyna musi mieć gracza, który wykonuje brudną robotę i nie dostaje nagłówków gazet, ale zawsze jest jednym z tych graczy, których chcesz w swoim zespole.

– Myślę, że on też jest twardym gościem, wkłada dużo pracy na boisku, nie boi się wstawić nogi. Rozmawiamy o Fernandinho robiącym to dla Man City, a Herrera robi to dla United. Obecnie jest on kimś, kto naprawdę się sprawdza.

A jak wy sądzicie, Ander Herrera jest obecnie kluczowym zawodnikiem dla Ole Gunnara Solskjaera? Widzicie w nim lidera zespołu a może nawet przyszłego kapitana United? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Dyskusja