manutd.com

Nicky Butt i jego podopieczni poznali w piątek swojego kolejnego i zarazem pierwszego w fazie pucharowej rywala w UEFA Youth League. W drodze losowania został nim duński klub FC Midtjylland.

Turniej ten rozgrywany jest na szczeblu do lat 19. W fazie grupowej młode „Czerwone Diabły” poradziły sobie znakomicie, zostawiając w pokonanym polu rówieśników z Juventusu, Valencii i Young Boys. Teraz przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z FC Midtjylland, a więc drużyną przeciwko której na poziomie seniorskim debiutował 3 lata temu Marcus Rashford, w ramach rozgrywek Ligi Europy.

W rozgrywkach tych nie ma spotkań rewanżowych, a także rozstawionych drużyn. Losowanie decyduje więc o tym kto zagra z kim i na czyim terenie. Jednocześnie w szwajcarskim Nyonie rozlosowano od razu drabinkę do samego finału.

W przypadku przejścia duńskiej drużyny, podopieczni Nicky’ego Butta zmierzą się w ćwierćfinale tych rozgrywek ze zwycięzcą pary Porto – Tottenham. Z kolei potencjalnie w półfinale na „Czerwone Diabły” czekałby ktoś z czwórki: Hoffenheim/Dynamo Kijów/Atletico Madryt/Real Madryt.

Mecz podopiecznych Nicky’ego Butta z Midtjylland rozegrany zostanie 12 lub 13 marca bieżącego roku. Anglik nie ukrywał zadowolenia z losowania.

– Byłem bardzo zadowolony z postawy drużyny w fazie grupowej. Każde z rozegranych spotkań przyniosło nam inny scenariusz. Wykorzystaliśmy jednak okazję, aby zakończyć rywalizację na szczycie tabeli grupowej, więc wchodzimy w fazę 1/8 finału z dużą wiarą w siebie – mówił Butt.

– Wyczekujemy już naszego kolejnego spotkania w tych rozgrywkach. To będzie dla nas kolejne wyzwanie i przy okazji wspaniałe doświadczenie w postaci wyjazdu i gry przeciwko FC Midtjylland. O to właśnie chodzi w tych rozgrywkach. O zdobywanie doświadczenia gry przeciwko innym drużynom z Europy i rozwój młodych zawodników – dodał 44-latek.

Dyskusja