manutd.com

David de Gea przed zbliżającym się wielkimi krokami pojedynkiem Manchesteru United z Liverpoolem przyznał, że spotkania pomiędzy tymi dwiema drużynami są największym piłkarskim wydarzeniem w Anglii.

– To największy mecz w Anglii. Bardzo wyjątkowy dla fanów obu drużyn, piłkarzy, klubów. A gdy to spotkanie odbywa się na Old Trafford, to jest to jeszcze bardziej wyjątkowe. To po prostu wielki mecz. Chcemy się nim cieszyć i oczywiście damy z siebie wszystko, aby w nim zwyciężyć – mówił De Gea dla najnowszego wydania magazynu United Review.

– Gdy jeszcze mieszkałem w Hiszpanii, zawsze dużo słyszało się na temat wielkiej rywalizacji i ogromnego znaczenia tych klasyków, meczów między Manchesterem United a Liverpoolem. To dwa bardzo duże klubu, więc to spotkanie nabiera naprawdę niezłego smaku.

– Niezależnie od tego, o co w danym momencie grają oba zespoły, ten mecz zawsze jest inny i wyjątkowy. Oba kluby obecnie rywalizują na różnych frontach, ale gramy u siebie, chcemy wygrać i utrzymać się w walce o awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie – dodał.

Hiszpan zna smak derbowych spotkań, bowiem na Old Trafford występuj już od 2011 roku. Jednak zapytany o to, które z dotychczasowych spotkań z Liverpoolem, wspomina najlepiej, trudno było mu wskazać na jedno konkretne.

– Zagrałem już przeciwko nim trochę spotkań, więc nie wiem tak naprawdę…Może mecz na Old Trafford, który wygraliśmy 3:0 [14 marca 2014 roku – przyp. red.]. Jestem w stanie przypomnieć sobie kilka dobrych derbowych spotkań w naszym wykonaniu, ale być może to zwycięstwo 3:0 na Old Trafford jest jednym, które jakoś szczególnie się wyróżnia. To było dobre doświadczenie. Niemniej każdy mecz przeciwko Liverpoolowi jest tym wyjątkowym – mówił dalej De Gea.

Gwiazdą „The Reds” jest w ostatnim czasie Egipcjanin, Mohamed Salah. De Gea zapytany jednak o to, których zawodników Liveproolu „Czerwone Diabły” powinny obawiać się najbardziej, odpowiedział:

– Nie skupiasz swojej uwagi tylko na jednym zawodniku. Mają dobrą drużynę z wieloma dobrymi piłkarzami w składzie. Przygotowujemy się do tego spotkania jak do każdego innego, po prostu wiedząc, że będziemy mierzyć się z bardzo dobrą drużyną, która posiada w składzie kilku topowych zawodników.

Dyskusja