ManUtd.pl ocenia: Lukaku sprowadził „Orły” na ziemię

Błażej Duda

Manchester United zaliczył ósme z rzędu zwycięstwo na wyjeździe we wszystkich rozgrywkach pokonując Crystal Palace 3:1. Dubletem popisał się Romelu Lukaku, a jedno trafienie dołożył Ashley Young. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Dobrze interweniował przy dwóch dośrodkowaniach i nie spanikował przy głębokiej wrzutce w końcówce. Pewnie chwycił strzał Meyera w 73. minucie. Dwukrotnie poważnie mylił się przy wykopach do bocznych obrońców. Ocena: 6

Ashley Young – Wykonał aż 8 prób odbioru, z czego 5 zakończyło się powodzeniem. 2 nieskuteczne interwencje miały jednak miejsce w polu karnym. W 34. minucie w złym momencie przeszedł do Zahy pozostawiając Schluppa bez krycia, zaś w 57. Zaha groźnie centrował po jego nieudanym odbiorze. W 66. minucie niepotrzebnie wdawał się w drybling tracąc piłkę na rzecz Zahy, a potem w tej samej akcji nie zdążył zablokować Schluppa, co skończyło się stratą bramki. Swoje winy odkupił w 83. minucie – zastąpiony z tyłu przez Bailly’ego dość mocno dawał się we znaki obrońcom Palace, aż w końcu zameldował się na czystej pozycji i mocnym strzałem przypieczętował wygraną. Ocena: 6

Chris Smalling – Udana pierwsza połowa, w której nie dawał wytchnienia Batshuayiemu i zanotował kilka wybić oraz 3 wygrane główki. Ten trend kontynuował po przerwie, choć tu zdarzyło mu się kilka mniej przekonujących interwencji, dzięki którym rywalom trafiał się aut czy rożny. Współudział przy bramce Lukaku. Ocena: 6,5

Victor Lindelof – Najlepszy rozgrywający gości w pierwszej połowie, na dodatek po przerwie zaliczył asystę przy golu na 2:0. Z tyłu zdarzyło mu się kilka nieczystych interwencji, a obrona w najgroźniejszych akcjach Crystal Palace nie wyglądała na w pełni zorganizowaną. Ocena: 6,5

Luke Shaw – W pierwszej połowie Townsend aż cztery razy znalazł sobie czas i miejsce do dośrodkowania, jednak Shaw odwdzięczał mu się własnymi akcjami ofensywnymi. Po odważnym rajdzie w 33. minucie zaliczył asystę, a zwłaszcza w drugiej połowie szybką klepką konstruował akcje gości. Kilka mniej udanych interwencji po przerwie, w tym bramka na 2:1, która częściowo obciąża jego konto. Ocena: 7

Scott McTominay – Po takim meczu nikt nie powie o nim „dzieciak”. Szkot postawił twarde warunki, wygrał 6 pojedynków główkowych i wywalczył 5 rzutów wolnych, przy okazji pokazując, że wielkością jaj nie ustępuje ligowym wyjadaczom; wykonał 3 wybicia. Za wiele dobrego nie można powiedzieć o jego rozegraniu, w które wdało się zbyt wiele prostych błędów. Był nieco zbyt bierny w najgroźniejszych akcjach „Orłów” i również jego trzeba obciążyć za dziurę między liniami, którą gospodarze chętnie wykorzystywali. Ocena: 6

Paul Pogba – Na mecz z Palace wziął sobie wolne. Wykonał najwięcej bo 9 prób odbiorów, ale aż 5 okazało się nieskutecznych. Zaspał w sytuacji z 34. minuty i nie zdołał zatrzymać Schluppa przy akcji bramkowej. Z prawego skrzydła nie był w stanie skutecznie dyrygować grą, ale po słabej pierwszej połowie, w drugiej wyglądał nieco lepiej. Zawiązał kilka akcji na prawym skrzydle i po wrzutce Dalota główkował nad poprzeczką. W 75. minucie przetestował bramkarza strzałem z rzutu wolnego. Ostatecznie zaliczył asystę inteligentnie przenosząc grę z jednego skrzydła na drugie. Ocena: 6

Fred – Aklimatyzacji miesiąc siódmy. W wielu akcjach o dwa tempa za wolny, zarówno jeśli chodzi o wykonanie jak i sam pomysł. O jego zagubieniu na boisku wiele powiedziała reakcja Lindelofa. Zaliczył katastrofalne dwadzieścia minut w pierwszej połowie, psując niemal każde zagranie. W 11. minucie odpuścił krycie Townsenda, który zmarnował setkę; w 26. zaliczył prostą stratę na własnej połowie. Namiastkę potencjału pokazał w drugiej połowie, notując świetny przerzut do Dalota i dwa podania kluczowe w krótkim odstępie. Ocena: 3

Diogo Dalot – Wielokrotnie znajdował sobie wolną przestrzeń na prawym skrzydle, ale nie wynikło z tego wiele dobrego. Większość wrzutek w jego wykonaniu była za słaba, choć z bardzo dobrej strony pokazał się w 46. minucie wystawiając świetną piłkę Pogbie. Oddał dwa zablokowane strzały, dołożył pojedyncze interwencje w obronie. Ocena: 5

Alexis Sanchez – Kolejny dziwny mecz Chilijczyka. Wiele akcji zaczynał na własnej połowie i szczególnie w pierwszej odsłonie meczu zajmował się głównie zadaniami defensywnymi. O swoich obowiązkach zapomniał jednak w akcji bramkowej „Orłów”, zostawiając Shawa samego z dwoma rywalami. Z przodu wywalczył dwa rzuty wolne, raz główkował obok bramki, w pojedynczych akcjach przydawała się jego gra klepką. Nic jednak co dawało by nadzieje na nagły skok formy. Ocena: 4

Romelu Lukaku – Zdarzały mu się proste błędy w przyjęciu (łącznie z kontrą w doliczonym czasie gry), jednak w wielu sytuacjach świetnie przytrzymywał piłkę i wprowadzał do akcji partnerów (łącznie z bramką na 3:1). Dwa fantastyczne wykończenia, po których tym bardziej dziwi pudło z 8. minuty. Ocena: 8

Rezerwowi:

Eric Bailly – Wygrał dwie główki i nieco uszczelnił defensywę na końcówkę spotkania. Ocena: 5

Marcus Rashford – Pomógł wybić gospodarzy z natarcia i bardziej od Sancheza angażował ich defensywę. Prosta strata na własnej połowie. Ocena: 5