Michael Regan/Getty Images

Peter Schmeichel, legendarny bramkarz Manchesteru United, jest pod wrażeniem pozytywnej przemiany, jaka dokonała się na Old Trafford w efekcie zastąpienia Jose Mourinho przez Ole Gunnara Solskjaera na stanowisku menedżera drużyny.

Przypomnijmy, że “Czerwone Diabły” są niepokonane na krajowym podwórku od momentu przejęcia zespołu przez nowego szkoleniowca, nie wygrywając tylko dwóch z dziesięciu rozegranych spotkań (remisy z Burnley i Liverpoolem).

– Ole przywrócił mentalność, kulturę i tożsamość Manchesterowi United. Wystarczy spojrzeć na osiągane wyniki, aby zobaczyć jak było to ważne – powiedział duński golkiper. – Można twierdzić, że to dla niego trochę jak jazda bez trzymanki, ponieważ jest tutaj zatrudniony tymczasowo. Wiesz jednak, że pozwala zespołowi rozwinąć skrzydła, atakować i cieszyć się grą.

– To trochę łatwiejsze, kiedy nie masz nic do stracenia. Jeśli przegrasz mecz, to nie stracisz pracy, bo jesteś tu tylko na określony czas. Swoją postawą sprawił jednak, że jest faworytem do objęcia stałego stanowiska.

Kluczowym testem, według Schmeichela, był mecz z Liverpoolem, w którym norweski menedżer, pomimo utraty kluczowych graczy, nie dał za wygraną ekipie liderującej obecnie w Premier League.

– Sposób, w jaki reagował i prowadził zespół w tym meczu, był genialny. Mimo tego, że to Liverpool walczy o tytuł, to my możemy czuć niedosyt, że nie odnieśliśmy zwycięstwa w tym meczu. Liverpool nie stworzył sobie w tym meczu ani jednej sytuacji. Solskjaer pokazał światu, że jest naprawdę zdolnym menedżerem – zakończył Peter Schmeichel.

Dyskusja