Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Southampton

MEN Karol Ożóg
Zmień rozmiar tekstu:

W piątkowe popołudnie Ole Gunnar Solskjaer spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej poprzedzającej sobotnie starcie Premier League z Southampton. 

Sytuacja kadrowa:

–  Względem ostatniego meczu z Crystal Palace nie powinno dojść do większych roszad w kadrze meczowej. Dziś mamy jeszcze jedną jednostkę treningową, ale nie zamierzmy ryzykować. Być może swoją szansę otrzyma Anthony Martial, ale może potrzebować jeszcze kilku dni. Ocenimy po ostatnim treningu.

Kontrakt Antonio Valencii:

– Antonio wciąż nie doszedł do pełnej sprawności po urazie, cały czas nad tym pracuje. Jego kariera w Manchesterze United jest fantastyczna, niewielu piłkarzom udało się zdobyć Premier League tyle, co jemu. Nie wiem, czy władze klubu się z nim dogadają w sprawie nowego kontraktu. Ciągle jest naszym kapitanem, świetnym pracownikiem klubu, mamy nadzieję, że będzie w stanie wrócić do gry jak najszybciej i pokazać, na co go stać.

Podejście do meczu:

– Na każdy kolejny mecz musisz mieć przygotowany jakiś plan, ale kiedy pojawiają się kontuzje, zawieszenia za kartki, to wszystko nagle może legnąć w gruzach. Plan na to spotkanie to kwestia tego, kto będzie gotowy do gry. W środę graliśmy trudny mecz z Crystal Palace, dziś jest piątek, więc nie było dużo czasu na regenerację. Po treningu o wszystkim zadecydujemy.

Kontrakt Davida De Gei:

– Jeśli chodzi o mnie, to nie mam wątpliwości. Mam nadzieję, że zarówno klub, jak i sam piłkarz dojdą do pełnego porozumienia i David zostanie z nami na dłużej. Ta sprawa to nie moje zadanie, jednak mogę przyznać, że zrobimy wszystko, bo doszło do porozumienia. David, odkąd tutaj przybyłem, spisuje się świetnie. Swoimi występami pracuje na jak najlepszy kontrakt, a klub robi wszystko, by spełnić jego wymagania.

Uraz Rashforda:

–  Marcus po meczu z Liverpoolem ciągle czuł ból w kostce, dotyczy to również środy, kiedy graliśmy z Crystal. Dziś jednak jest o wiele lepiej, będzie gotowy do gry, prawdopodobnie wybiegnie od początku.

Ostatnie mecze Southampton:

– Mieliśmy szansę się im przyjrzeć, w ostatnim czasie notują dobre występy. Z Fulham wyglądali dobrze, zanotowali bardzo ważne dla nich zwycięstwo. Ogólnie mają za sobą dobry miesiąc. Są pewni siebie dzięki zdobywanym punktom i na pewno będą dla nas trudnym rywalem.

Rewanż z PSG:

– Nie myślimy o środzie. Sobota, godzina 16:00 to dla nas najważniejszy teraz czas. W Paryżu gramy dopiero w środę wieczorem, więc będziemy mieli trochę czasu na regenerację. Sto procent koncentracji na meczu z Southampton.

Forma Luke’a Shawa:

– Nie wiem, czy zrobiłem coś specjalnego w przypadku Luke’a, oprócz tego że dałem mu więcej szans gry. To świetny zawodnik, ma przed sobą jeszcze kilka lat gry. Kiedy decyduje się na akcje ofensywną, to nie ma szybszego zawodnika od niego. Jest w świetnej formie i cieszymy się, że jest z nami.

 

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze