Getty Images

James Wilson przyznał, że jest skłonny opuścić Manchester United po zakończeniu sezonu. Anglik stwierdził, że pogodził się już z decyzją, że prawdopodobnie jego przygoda z Old Trafford zakończy się tego lata.

Wychowanek słynnej akademii Manchesteru United w ostatnich latach przeżył wiele frustrujących chwil związanych z kontuzjami. Będąc na wypożyczeniu w Derby County w 2016 roku zerwał wiązadła krzyżowe w kolanie.

Obecnie 23-latek przebywa na wypożyczeniu w szkockim Aberdeen. Jego kontrakt z Czerwonymi Diabłami wygasa z końcem sezonu. Anglik w rozmowie z ESPN otwarcie przyznaje, że jego szanse na podpisanie nowej umowy są niewielkie.

– Myślę, że pogodziłem się z tym. Nie powiedziałbym, że odejdę z klubu na 100%. Nadal mam niewielkie szanse na nowy kontrakt, ale sądzę, że latem zmienię klub.

– W chwili gdy to się stanie, pogodzę się z tym ostatecznie. Myślę, że może to być trudniejsze niż mi się wydaje. Moim celem jest następny krok, gdziekolwiek by on nie był.

Wilson swój seniorski debiut zaliczył pod wodzą Ryana Giggsa w meczu Premier League przeciwko Hull. W wygranym 3:1 meczu, Anglik strzelił 2 gole.

– To była dla mnie niespodzianka. Trenowałem z pierwszym zespołem tylko 2 tygodnie. Poprzedni sezon miałem dobry. Strzelałem bramki dla drużyn U-18, U-19 a także dla drużyny rezerw. Wszystkie te kroki zrobiłem w ciągu jednego roku.

– To było niesamowite przeżycie. Od dzieciństwa moim marzeniem było zagranie dla United i strzelenie gola w debiucie. Strzelanie bramek jest czymś co uwielbiam i staram się ich strzelać jak najwięcej.

– Każda bramka to wspaniałe uczucie. Nie ważne czy strzelasz bramkę w rezerwach czy w lidze.

James Wilson miał problem z ciągłymi urazami kostki. Ilość czasu spędzonego poza grą, oraz pojawienie się Marcusa Rashforda doprowadziły do końca jego przygody na Old Trafford.

– Decydując się na wypożyczenie do Brighton w sezonie 2015-16 chciałem wydostać się z mojej strefy komfortu. Podczas mojego wypożyczenia do drużyny trafił Rashford. Po powrocie nie dostałem już prawdziwej szansy. Do tego doszły kontuzje. Problemy z kostką i zerwane dwa lata temu wiązadła krzyżowe.

– Patrząc wstecz, wierzę, że to co mnie powstrzymywało działo się z jakiegoś powodu.

Wilson był cztery razy wypożyczany z Manchesteru United. Trafiał kolejno do Brighton, Derby, Sheffield United i Aberdeen.

W dotychczasowej karierze na Old Trafford rozegrał 20 spotkań i zdobył 4 bramki.

Dyskusja