Getty Images

Niedawno Antonio Valencia za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował fanów, że po 10 latach spędzonych na Old Trafford odchodzi z Manchesteru United. W związku z tym w mediach rozgorzała dyskusja na temat tego, kto powinien przejąć opaskę kapitańską po 33-letnim Ekwadorczyku.

Bryan Robson, były pomocnik Czerwonych Diabłów wyraził również swoją opinię na temat potencjalnych następców Valencii.

– W obecnym składzie jest dwóch zawodników, którzy mogliby sobie poradzić z tą funkcją. To Chris Smalling, który stara się ogranizować zespół, krzyczy na kolegów.

– Drugim jest Ander Herrera, którego miałem przyjemność oglądać na treningu. To świetny organizator gry, a właśnie tego oczekuje się od kapitana drużyny.

Funkcję drugiego kapitana przez pewien czas w zespole dowodzonym przez Jose Mourinho pełnił Paul Pogba. Lecz wskutek konfliktu z Portugalczykiem został odsunięty od tej roli.

– Czasem można dać opaskę kapitańską również Pogbie – dodaje Robson. To najlepszy zawodnik w drużynie. Więc choćby z tego powodu można spróbować powierzyć mu zadanie dowodzenia całym zespołem. Lecz jest to nieco inny typ zawodnika – gra bardziej indywidualnie.

Dyskusja