Podopieczni Neila Ryana w minioną sobotę podejmowali na Aon Training Complex rówieśników z West Bromwich Albion w ramach rozgrywek Under-18 Premier League. Młode “Czerwone Diabły” straciły prowadzenie w samej końcówce spotkania i musiały zadowolić się podziałem punktów, remisując 2:2.

Kadra Manchesteru United do lat 18 przystąpiła do tego meczu w “odmłodzonym” składzie z uwagi na kontuzje, a także fakt, że najlepsi podopieczni Neila Ryana w ostatnim czasie częściej występują w kadrze U-23 (a nawet w pierwszej drużynie – James Garner), uzupełniając braki po wypożyczonych w styczniu br. zawodnikach rezerw. Stąd obecność w składzie m.in. Mipo Odubeko, czy debiutujących na poziomie U-18 Sholi Shoretire’a czy Iestyna Hughesa. Mecz od pierwszych minut rozpoczął Łukasz Bejger.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie dość “bezpiecznie”, nie stwarzając sobie zbyt wielu okazji bramkowych w pierwszych 30 minutach. Niecelne strzały ze strony ekipy WBA oddawali Stanley Asomungha i Zak Brown, zaś po stronie “Czerwonych Diabłów” raz w dobrej pozycji znalazł się Connor Stanley, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W miarę upływu kolejnych minut gospodarze zaczęli coraz bardziej dominować na boisku i gdy już wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy wynik, to wówczas Ethan Galbraith wypatrzył wybiegającego na pozycję za plecy obrońców “The Baggies” Diona McGhee i posłał do niego świetne podanie. 18-latek przyjął sobie jeszcze piłkę i w sytuacji sam na sam z Joshem Griffithsem nie pomylił się, dając w 44 minucie meczu prowadzenie “Czerwonym Diabłom”.

To wyraźnie rozbudziło gości, którzy chcieli wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą. Bardzo bliski tego był Stanley Asomugha, ale świetnie w tej sytuacji zachował się Łukasz Bejger, który wybijał piłkę z linii bramkowej. Do przerwy gospodarzom udało się zachować jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron ekipa “The Baggies” nie zmieniła planu i dalej chciała jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Bliski tego był Alex Gilbert, ale jego strzał świetnie wybronił Jacob Carney.

W 60 minucie goście dopięli swego. Po dużym zamieszaniu w polu karnym “Czerwonych Diabłów” ekipa “The Baggies” przy dość biernej postawie obrońców gospodarzy długo utrzymywała się przy piłce i po jednym z kolejnych dośrodkowań w “szesnastkę” futbolówka spadła pod nogi Aleksa Gilberta, który zakręcił jeszcze Harveyem Neville’em i z bliskiej odległości, strzałem po długim roku wyrównał stan meczu.

To jednak nie podłamało podopiecznych Neila Ryana, którzy ponownie ruszyli do ataku na przeciwników. Najpierw groźnie zza pola karnego uderzał Mipo Odubeko, ale świetnie w bramce “The Baggies” spisał się Joshem Griffithsem, a następnie w 73 minucie z rzutu wolnego w pole karne gości zagrywał Dion McGhee, tam piłkę zgrywał Teden Mengi i zrobił to na tyle szczęśliwie, że futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Zaka Browna, który skierował ją do własnej siatki. “Czerwone Diabły” znów były na prowadzeniu.

Młodzi zawodnicy Manchesteru United byli o krok od wygranej w tym spotkaniu, ale w 87 minucie goście zyskali rzut wolny w bliźniaczej odległości do tego, po którym padła druga bramka dla “Czerwonych Diabłów”. Piłka została posłana w pole karne Jacoba Carneya, gdzie po raz kolejny straszną niefrasobliwością popisali się gospodarze przy próbie wybicia piłki z własnej “szesnastki”. Znów w całym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Alex Gilbert, który przypieczętował wynik spotkania na 2:2.

Dla kadry Manchesteru United do lat 18 był to trzeci ligowy remis z rzędu. Po 16 rozegranych meczach podopieczni Neila Ryana mają na koncie 32 punkty i zajmują 3. pozycję w tabeli Under-18 Premier League North. Oddala się więc perspektywa obrony tytułu mistrzowskiego, bowiem rówieśnicy z Liverpoolu na ten moment odskoczyli “Czerwonym Diabłom” już na 6 punktów.

Kolejny mecz młodzi zawodnicy z Old Trafford rozegrają jako kadra do lat 19 w ramach rozgrywek UEFA Yough League. W fazie pucharowej tego turnieju młode “Czerwone Diabły” zmierzą się na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland. Spotkanie to zostanie rozegrane 13 marca (środa) bieżącego roku.

Manchester United U-18 – West Bromwich Albion U-18 2:2 (McGhee 44′, Brown 73′ samobój – Gilbert 60′ i 87′)

Skład Man Utd U-18: Carney – Neville (Hughes 68′), Mengi (Hockenhull 83′), Bejger, Devine – Galbraith, McCann, Helm (Shoretire 68′) – McGhee, Odubeko, Stanley

Niewykorzystane zmiany: Thompson, Denham