Getty Images

W minioną sobotę Alexis Sanchez w meczu przeciwko Southampton doznał kolejnej, już piątej w tym sezonie, kontuzji. Z powodu uszkodzeń więzadeł kolanowych skrzydłowy Manchesteru United ma być wyłączony z gry nawet na 6-8 tygodni.

Od kiedy Chilijczyk dołączył do drużyny “Czerwonych Diabłów” niewątpliwie przeżywa nieszczęśliwe chwile. Nie udało mu się wywalczyć stałego miejsca w pierwszym składzie ani też uniknąć szeregu kontuzji. Charlie Nicholas, ekspert stacji Sky Sports, uważa że Chilijczyk już wkrótce może znaleźć się w innym zespole.

– To był szok. Oglądałem Manchester United z zainteresowaniem w weekend. Marcus Rashford grał szeroko z prawej strony, a kiedy Romelu Lukaku jest w formie, to wygląda naprawdę dobrze. Wygląda na to, że pozbył się paru kilogramów, więc jego dobra forma powróciła. Myślę, że czas Sancheza na Old Trafford dobiega końca i latem odejdzie. Taka jest rzeczywistość – powiedział ekspert Sky Sports.

– Ludzie przyjrzą się liczbom i zapytają: “Co zrobiłeś? Niewiele”. Dodatkowo bardzo często jest kontuzjowany. Musisz spojrzeć na to, co United mają już za sobą. Właśnie dali Martialowi nowy kontrakt, więc kiedy będzie w dobrej formie, to on będzie grał. W jakim nastroju Alexis będzie, gdy nie dostanie gry? Nie sądzę, że będzie się nad tym rozwodził i myślę, że opuści zespół już latem. Mogą go sprzedać, zarobić trochę pieniędzy i odciążyć płace wydawane na piłkarzy. Mogą kupić kogoś innego, może to być nawet młodsza wersja Sancheza – zakończył Charlie Nicholas.

Dyskusja