Richard Sellers / Getty Images Europe

Ole Gunnar Solskjaer mieszkał w Angli przez 11 lat w latach 1996-2007. Po powrocie na Wyspy Brytyjskie napotkał osobliwy problem, uniemożliwiający mu zamieszkanie w swojej posiadłości w Cheshire. Norweg nie może ponownie wprowadzić się do swojego domu, ponieważ mieszka tam… gwiazda Liverpoolu, Virgil Van Dijk.

Po zakończonej w 2007 roku karierze piłkarskiej, legenda “Czerwonych Diabłów” wystawiła wartą około 4 miliony funtów posiadłość w Cheshire na sprzedaż. Nie skusiła jednak ona potencjalnych kupców i po pewnym czasie została udostępniona do wynajmu. Nowy szkoleniowiec po otrzymaniu oferty prowadzenia klubu z Old Trafford przebywał w hotelu The Lowry. Zechciał ponownie zamieszkać w swoim dawnym lokum, jednakże napotkał problem w postaci defensora reprezentacji “Oranje”.

Holender nie zamierza się wyprowadzać, ponieważ bardzo mu się tu podoba, a obu panów obowiązuje spisana wcześniej umowa. Dodatkowym atutem nowego miejsca zamieszkania jest odległość od Liverpoolu i Manchesteru, która oscyluje w granicach 30 km.

– W momencie, w którym nie było chętnych, dom zaoferowano na wynajem. Bardzo spodobał się Virgilowi. Ole nie przypuszczał, że znów wróci do Anglii. Ironią losu jest fakt, że nie może wprowadzić się do domu, który formalnie wciąż należy do niego. Mieszkał tam z rodziną za czasów gry w Manchesterze. Niektórzy się śmieją, że najemcą jest zawodnik największego rywala United – powiedział jeden z informatorów.

Jose Mourinho, poprzednik Solskjaera w Manchesterze United, swój cały okres prowadzenia klubu spędził w hotelu The Lowry. Koszt jego pobytu jest wyceniany na 800 tysięcy funtów.

Dyskusja