manutd.com

Legenda Juventusu, a obecnie golkiper Paris Saint-Germain, Gianluigi Buffon, przyznał w rozmowie z Rio Ferdinandem w wywiadzie dla stacji BT Sport, że był taki okres w jego karierze, gdy interesował się nim sir Alex Ferguson i chciał sprowadzić go na Old Trafford.

– Kiedy byłem jeszcze chłopcem i reprezentowałem Parmę, Ferguson śledził uważnie moje występy przez dwa czy też nawet trzy lata, zawsze wysyłając skautów na mecze, w których grałem. Jednak wtedy Parma była całym moim światem i nie czułem potrzeby opuszczenia jej – wspominał Buffon.

W 2001 roku 41-letni dziś Włoch dołączył do Juventusu, dla którego przez 17 lat rozegrał ponad 500 spotkań, zanim latem ubiegłego roku przeszedł za darmo do ekipy Paris Saint-Germain, z którą to Manchester United mierzy się w 1/8 finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Buffon przyznał także, że był taki czas, że pozyskać go próbował Manchester City.

– W późniejszej fazie swojej kariery otrzymałem dużą ofertę z Manchesteru City, gdy dopiero zaczynano tam budować wielki zespół. Chcieli, abym został ich pierwszym pozyskanym zawodnikiem, ale zdecydowałem się pozostać w Juve – dodał Włoch.

Dyskusja