Zadanie niemożliwe zostało wykonane. Tę noc zapamiętamy na lata, to prawdopodobnie największy triumf Manchesteru United w europejskiej piłce od czasu wygrania Ligi Mistrzów w 2008 roku. “Czerwone Diabły” odrobiły straty (0:2 na Old Trafford), i w niebywałych okolicznościach pokonały PSG 3:1 i awansowały do kolejnej rundy Champions League.

Szokująco rozpoczęło się spotkanie w Paryżu i fantastycznie dla gości. Już w 2. minucie pressing Marcusa Rashforda sprawił, że Thilo Kehrer źle wycofał futbolówkę. Romelu Lukaku wygrał pojedynek biegowy z Thiago Silva, minął Gianluigiego Buffona i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Gol wlał nadzieje w serca kibiców United, którzy pewnie trochę sceptycznie podchodzili jednak do tego meczu wziąwszy pod uwagę okrojony skład wyjściowy ze względu na liczne urazy.

Paryżanie szybko się otrząsnęli i ruszyli do ataków, naciskając “Czerwone Diabły” raz za razem i zamknęli ich na własnej połowie. W 12. minucie Dani Alves uruchomił podaniem Kyliana Mbappe, który urwał się obrońcom i zagrał w wzdłuż bramki, gdzie akcję zamykał Bernat.

Patrząc na przebieg następnego kwadransa, chyba mało kto liczył jeszcze na to, że goście będą w stanie nie tyle co wrócić do gry, co uniknąć pogromu, bowiem Paryżanie naciskali swoich rywali niesamowicie całkowicie kontrolując przebieg meczu.

I nagle w 30. minucie gospodarze popełnili drugi koszmarny błąd. Marcus Rashford bez namysłu kropnął w swoim stylu nieprzyjemnie dla bramkarza, a Buffon wypuścił piłkę przed siebie. Do niej dopadł Romelu Lukaku i znów wpakował ją do pustej bramki.

Manchester United potrzebował w tym momencie już tylko jednego gola do bezpośredniego awansu, ale o niego było niezwykle trudno. Goście wciąż grali swoje czekając na błąd piłkarzy PSG, ale te im się w drugiej połowie praktycznie nie przydarzały.

Wtem już w doliczonym czasie gry stało się coś niebywałego. Diogo Dalot uderzył z dystansu, ale piłka nie wydawała się nawet zmierzać w światło bramki. To jednak nie miało znaczenia, bowiem Portugalczyk trafił w wystawioną rękę Kimbembe. Sędzia wpierw wskazał na rzut rożny, ale po chwili zmienił decyzję i udał się w kierunku stanowiska, na którym będzie miał możliwość przyjrzenia się tej sytuacji na powtórce video. Były podejrzenia, że obrońca PSG zatrzymywał futbolówkę już w obrębie “szesnastki”. Po dłuższej chwili ku uciesze gości arbiter wskazał istotnie na jedenasty metr.

Nerwy na wodzy utrzymał Marcus Rashford, który pewnym krokiem podszedł do piłki i pokonał Gianluigiego Buffona. “Czerwone Diabły” grały w niesamowitych nerwach do 99. minuty i ostatecznie wywiozły zwycięstwo z Parc de Princes tym samym wywalczając awans.

Paris Saint-Germain – Manchester United 1:3 (1:2)
Bramki: Bernat 12′ – Lukaku 2′, 30′, Rashford (k.) 90′

PSG: Buffon – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat, Verratti, Marquinhos, Dani Alves, Draxler, Di María, Mbappe.
Rezerwa: Areola, Paredes, Cavani, Meunier, Choupo-Moting, Kurzawa, Dagba.

Man Utd: De Gea – Young, Bailly, Smalling, Lindelof, Shaw, McTominay, Fred, Pereira, Rashford, Lukaku.
Rezerwa: Romero, Dalot, Rojo, Garner, Gomes, Chong, Greenwood.