Getty Images

Były zawodnik Manchesteru United, Paul Ince, przyznał ostatnio, że wielu menedżerów poradziłoby sobie z odmianą sytuacji w Manchesterze United po Jose Mourinho. Z tezą tą nie zgadza się innych były „Czerwony Diabeł”, Rio Ferdinand.

– Mówiłem już wcześniej, że to, co zrobił Solskjear, mogłoby dokonać większość menedżerów. Chmury, jakie zebrały się na Old Trafford, były już tak wielkie. Jedyne, czego musiał dokonać, to przez dwa czy trzy tygodnie przywrócić zawodnikom uśmiechy na ich twarze – mówił Ince.

– Nie żałuję tych słów, ponieważ piłkarze United wyglądali na naprawdę bardzo przygnębionych. Po tym, czego dokonał we wczesnej fazie po przyjściu do klubu, następnie wprowadził ich na kolejny poziom, na którym są teraz. Jeżeli o mnie chodzi, to jeżeli utrzymają się w pierwszej czwórce w lidze, to trudno będzie nie zaoferować mu stałej posady – dodał.

Inny były piłkarz Manchesteru United, Rio Ferdinand, nie zgadza się z Paulem Ince’em i nie ma zamiaru umniejszać zasług Ole Gunnara Solskjeara w cudownej przemianie, jaką ekipa z Old Trafford przeszła w ostatnich miesiącach.

– Nie zgadzam się z tym, co mówił Ince, ponieważ jeden z najbardziej utytułowanych menedżerów naszego pokolenia, Jose Mourinho, zawiódł. Nie uniósł ciężaru tego miejsca, nie podniósł piłkarzy – mówił Ferdinand.

– Louis van Gaal, jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów, też temu nie podołał. David Moyes, pełnoprawny menedżer z Premier League, także nie dał rady. Zmiana mentalności, dynamiki i atmosfery w szatni, nie należy więc do łatwych – dodał.

Dyskusja