Getty Images

Legenda Manchesteru United Gary Neville uważa, że w najbliższych tygodniach klub ogłosi Ole Gunnara Solskjaera stałym menedżerem Czerwonych Diabłów.

Dramatyczny rzut karny Marcusa Rashforda spowodował, że przetrzebiony kontuzjami Manchester United pokonał Paris Saint-Germain 3:1, dzięki czemu ludzie Solskjaera awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Po porażce 0:2 w pierwszym spotkaniu szanse na awans Czerwonych Diabłów nie były duże. Wbrew wszystkiemu drużyna z Old Trafford zamieniła nieprawdopodobne w rzeczywistość w niezwykłym starciu na Parc des Princes.

Na temat przyszłości Ole Gunnara Solskjaera wypowiedział się były obrońca Manchesteru United, Gary Neville.

– Myślę, że on na pewno dostanie tą pracę.

– United próbowali wszystkiego przez ostatnie 5-6 lat. Ole spowodował najlepszą grę drużyny od 7 lat, od czasów Sir Alexa. Piłkarze wydają się bardzo szczęśliwi. Jestem pewien, że United na niego postawią.

– Będę zaskoczony jeśli Solskjaer nie otrzyma tej pracy podczas przerwy reprezentacyjnej w najbliższych tygodniach.

Po nieudanej przygodzie Norwega w Cardiff City wielu ludzi uważało, że nie nadaje się on na menedżera takiego klubu jak Manchester United, jednak Solskjaer udowodnił im jak bardzo się mylą.

– Nie mogę uwierzyć w to co się stało. Gdy przyszedł do klubu, myślałem że jest to bezpieczna opcja który pomoże odzyskać zaufanie kibiców i piłkarzy. Ktoś na kim klub może polegać. Ktoś kto przekaże zarządowi niezbędne informacje na temat piłkarzy, dzięki którym będzie można zatrudnić najlepszego menedżera. Jednak to co Ole osiągnął to wygrane mecze w Premier League, które mówią wszystko.

– Występy są bardzo dobre, fani go kochają. To były rewelacyjne 3 miesiące.

Dyskusja