getty

Unai Emery, menadżer Arsenalu, po meczu z Manchesterem United nie krył zadowolenia z postawy swoich piłkarzy i kibiców zgromadzonych na stadionie. 

– Kibice byli dzisiaj niesamowici. Popchnęli nas do zwycięstwa, za co bardzo im dziękujemy. Atmosfera na stadionie była wspaniała. Manchester United przyjechał do Londynu w dobrym dla siebie momencie, byli pewni siebie, ale to my zagraliśmy wielkie spotkanie i zasłużenie sięgnęliśmy po trzy punkty.

– Bardzo cieszę się, że wygraliśmy i zdobyliśmy ważne punkty. Zajęliśmy dobrą pozycję do tego, by osiągnąć swój cel na ten sezon. Jestem zadowolony ze swoich piłkarzy. Pokazali dziś, że potrafimy grać w kilku wariantach, a także w różnych składach personalnych. Zmieniliśmy swój sposób na grę po dwóch słabszych meczach wyjazdowych i to zdało egzamin.

– Wsparcie kibiców w takich spotkaniach jest dla piłkarzy bardzo ważne. Walka przez pełne dziewięćdziesiąt minut poprawi nasze nastawienie przed kolejnymi spotkaniami. Niedługo znów będziemy myśleli o zdobywaniu punktów w Premier League, jednak przed nami ważna potyczka w Lidze Europy, chcemy odrobić straty.

Dyskusja