Sekcja kobiet: „Lisice” ponownie stłamszone przez „Czerwone Diablice”

manutd.com Sebastian Słabosz

W niedzielę piłkarki Manchesteru United po raz drugi w ciągu niespełna miesiąca zdemolowały w lidze ekipę Leicester City. Tym razem na własnym stadionie nie dały szans „Lisicom”, wygrywając aż 6:1.

„Czerwone Diablice” szybko rozpoczęły strzelanie na Leigh Sports Village, bo już w 16 minucie. Wtedy to z rzutu rożnego dośrodkowała Ella Toone, piłkę głową uderzyła Millie Turner, ale strzał ten został zablokowany, jednak dobitka Mollie Green była już nie do obrony dla Demi Lambourne.

Zaledwie 6 minut później podopieczne Casey Stoney podwyższyły prowadzenie. Bramkę, która z pewnością będzie kandydowała do gola miesiąca, jak i prawdopodobnie także do trafienia sezonu, strzeliła Lauren James, która zdecydowała się na strzał z ponad 30 metrów. Piłka poszybowała w samo okienko bramki strzeżonej przez Demi Lambourne.

Tuż przed przerwą „Czerwone Diablice” zadały jeszcze jeden cios przeciwniczkom. Rzut z autu wykonywała Amy Turner, Jess Sigsworth zrobiła sprytny ruch mając na plecach obrończynię „Lisów”, dzięki czemu piłka dotarła do Kirsty Hanson, która ładnym strzałem podwyższyła na 3:0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Piłkarki Manchesteru United rozpoczęły drugą połowę równie świetnie, jak zakończyły pierwsze 45 minut meczu. W 48 minucie sprytnym strzałem popisała się Ella Toone, która potwierdziła dlaczego otrzymała nagrodę dla najlepszej piłkarki miesiąca w lidze w lutym.

Później na chwilę go głosu doszły piłkarki gości. W 59 minucie Demi Lambourne rozpoczęła grę długim wykopem spod własnej bramki, piłkę opanowała Rosie Axton i świetnie podała na wolne pole do Libby Smith, która pokonała w zasadzie bezrobotną do tej pory Siobhanę Chamberlain. Była to dopiero 5 bramka stracona przez „Czerwone Diablice” w lidze w tym sezonie.

Bramka dla „Lisic” wyraźnie podrażniła ekipę Casey Stoney, co miało swoje odzwierciedlenie w jeszcze dwóch kolejnych trafieniach dla „Czerwonych Diablic”, autorstwa Jess Sigsworth. Najpierw 24-letnia napastniczka w 68 minucie meczu zamieniła na bramkę podanie Amy Turner, a w 84 minucie spotkania po podaniu rezerwowej Alex Greenwood, Angielka minęła Demi Lambourne i wpakowała futbolówkę do pustej bramki ustalając wynik tego pojedynku na 6:1.

Po 14 rozegranych meczach „Czerwone Diablice” zajmują w lidze 2. miejsce z 37 punktami na koncie. Do liderujących zawodniczek Tottenhamu tracą 2 punkty, ale mają przy tym o jedno spotkanie rozegrane mniej. Warto też zwrócić uwagę na niesamowity bilans bramkowy piłkarek Manchesteru United – 69:5.

W następnym swoim meczu podopieczne Casey Stoney zmierzą się na Wycombe’s Adams Park z zawodniczkami Reading w ramach ćwierćfinału rozgrywek SSE Women’s FA Cup. Mecz ten zostanie rozegrany w niedzielę 17 marca bieżącego roku.

Manchester United – Leicester City 6:1 (Green 16′, James 22′, Hanson 45′, Toone 48′, Sigsworth 68′ i 84′ – Smith 59′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Chamberlain – Harris, A. Turner, M. Turner, Smith – Green, James, Toone (Devlin 55′) – Hanson, Sigsworth, Galton (Greenwood 59′)

Niewykorzystane zmiany: Ramsey, Palmer, Zelem, Arnot, Roberts