Getty Images

UEFA podsumowała decyzje sędziów po rewanżowych spotkaniach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Z raportu wynika, że sędzia podjął słuszną decyzję, dyktując rzut karny dla Manchesteru United.

Najwięcej kontrowersji w środowisku piłkarskim wzbudził rzut karny dla Manchesteru United, który został podyktowany w niemalże ostatniej akcji meczu i jak się później okazało, zdecydował o awansie “Czerwonych Diabłów” do dalszej fazy rozgrywek. UEFA w swoim raporcie poinformowała, że decyzja sędziego była słuszna i nie można mówić o kontrowersji.

– Po sprawdzeniu sytuacji na boisku, sędzia potwierdził, że dystans jaki pokonała piłka nie był zbyt krótki, a uderzenia nie można uznać za niespodziewane. Ramię defensora nie było blisko ciała, przez co defensor powiększył obrys ciała i w rezultacie zatrzymał piłkę, która leciała wprost do bramki – czytamy w oświadczeniu UEFA.

Przypomnijmy, że wspomniana sytuacja miała miejsce już w doliczonym czasie gry. Wówczas na strzał z dystansu zdecydował się Diogo Dalot. Uderzona przez niego piłka trafiła w rękę, próbującego zablokować strzał, Presnela Kimpembe. Początkowo sędzia wskazał na rzut rożny, jednak po informacji z wozu VAR zdecydował się obejrzeć powtórkę i podyktował rzut karny dla “Czerwonych Diabłów”.

 

Dyskusja