Getty Images

Po niespodziewanie wygranym meczu z PSG, wielu trenerów i ekspertów osobiście pogratulowało Ole Gunnarowi Solskjaerowi awansu do Ligi Mistrzów. Norweski szkoleniowiec znalazł również uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Anglii, Garetha Southgate’a, który przy okazji wyróżnił także Marcusa Rashforda.

Angielski trener zdradził, co powiedział mu sir Alex Ferguson po wygranym meczu w Paryżu. Szkot był pod wielkim wrażeniem zwycięstwa nad mistrzem Francji.

– Rozmawiałem z sir Aleksem Fergusonem po meczu i powiedział mi, że to jest właśnie “DNA” Manchesteru United.

Selekcjoner “Synów Albionu” pochwalił warsztat szkoleniowy Ole Gunnara Solskjaera, który w bardzo krótkim czasie odmienił grę “Czerwonych Diabłów” o 180 stopni.

– Ole wykonał znakomitą pracę. Cieszę się jego sukcesem.

– Zjednoczył się z fanami. Wie, w jaki sposób ten klub powinien funkcjonować. Ma do tego niezbędne doświadczenie. Można dostrzec, że piłkarze grają z uśmiechami na twarzy, a on sam wyciąga z nich to co najlepsze.

Gareth Southgate wyróżnił także rolę Marcusa Rashforda w dwumeczu z paryżanami i docenił jego “chłodną” głowę przy wykonywaniu decydującego rzutu karnego.

– Zawsze wiedzieliśmy, że ma talent, aby stać się topowym piłkarzem. Zawsze wyciąga odpowiednie wnioski.

– Niektórzy ludzie mieli pretensje o to, dlaczego Lukaku nie poszedł po hat-tricka, ale nie miał ku temu okazji. Marcus szybko chwycił piłkę i jego odwaga została wynagrodzona.

– Wprowadziliśmy go w końcówce meczu z Kolumbią na Mistrzostwach Świata, ponieważ wiedzieliśmy, że jest jednym z naszych najlepszych egzekutorów jedenastek. Chcemy, aby nasi zawodnicy zdobywali doświadczenie w takich momentach.

Dyskusja