marcus-rashford

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, przy okazji swojej ostatniej konferencji prasowej został zapytany m.in. o napastnika Manchesteru United, Marcusa Rashforda. 48-latek przyznał, że napastnik klubu z Old Trafford jest ważnym ogniwem jego drużyny, a także że podopieczny Ole Gunnara Solskjaera ciężko pracuje nad tym, aby stać się jednym z najlepszych zawodników na świecie.

– Marcus strzelił dla nas trzy bramki w czterech meczach pod koniec ubiegłego roku, więc jak dla mnie dobrze gra przez cały czas. Ma ogromny potencjał, nie tylko ze względu na posiadane umiejętności, ale także pod kątem mentalnym – mówił Southgate.

– Rashford chce być jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i poświęca się temu, żeby tak się stało. Nigdy nie widziałem, żeby Marcus grał na nierównym poziomie czy też z brakiem pewności siebie.

– Z łatwością strzela bramki, co dodaje mu tylko dodatkowej pewności. Jesienią był naszym pierwszym wyborem do obsadzania formacji ofensywnej i zaprezentował się z naprawdę dobrej strony – dodał.

Marcus Rashford i Luke Shaw otrzymali ostatnio od Garetha Southgate’a powołania na marcowe mecze reprezentacji Anglii przeciwko Czechom i Czarnogórze, które zostaną rozegrane w ramach rozpoczęcia eliminacji do turnieju Euro 2020.

Dyskusja