Michael Zorc: Jadon Sancho zostanie w Borussii na przyszły sezon

Sky Sports Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Michael Zorc, odniósł się do narastających spekulacji na temat przyszłości Jadona Sancho w klubie z Bundesligi. Zdaniem działacza z Signal Iduna Park nie ma zbyt dużych szans na to, aby 18-latek opuścił drużynę w najbliższe lato.

Młody angielski skrzydłowy przeniósł się do Niemiec z akademii Manchesteru City latem 2017 roku. W obecnym sezonie jest kluczową postacią Borussii Dortmund, a jego dobre występy zaowocowały powołaniem do seniorskiej reprezentacji Anglii.

Dobre występy Sancho w Borussii (9 bramek w 34 występach) przykuły uwagę wielu największych europejskich klubów. Media od pewnego czasu łączą 18-latka m.in. z potencjalnymi przenosinami do Manchesteru United, który rzekomo byłby skłonny wydać na młodego Anglika nawet kwotę z przedziału 80-100 milionów funtów.

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Michael Zorc, chce jednak zakończyć spekulacje na temat zawodnika klubu z Signal Iduna Park i przekonuje, że Jadon Sancho nigdzie się nie wybiera w najbliższym oknie transferowym.

– Jadon Sancho będzie grał w Borussii Dortmund w następnym sezonie. Definitywnie planujemy go razem z nim. Jestem daleki od ustalania za niego ceny, ale w tej chwili z pewnością kwota za jego potencjalny transfer byłaby trudna do zaakceptowania nawet dla największych klubów na świecie – mówił Zorc w wywiadzie dla Sport Bild.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze