Getty Images

Łukasz Bejger, 17-letni polski obrońca Manchesteru United, trenujący na co dzień w Akademii, odbył dziś swój pierwszy trening z pierwszą drużyną prowadzoną przez Ole Gunnara Solskjaera.

Drużyna U-18, w której na środkowej obronie występuje Łukasz, odbyła dziś ostatni trening przed jutrzejszym wyjazdowym spotkaniem z rówieśnikami z Newcastle United.

– Po naszym krótkim treningu dostaliśmy informację, że ja i kilku moich kolegów z zespołu będziemy uczestniczyć w treningu pierwszego zespołu przed meczem Wolverhampton – powiedział Łukasz. – Super mi się trenowało. Fajnie jest robić to z takimi gwiazdami.

Łukasz dodał, że cieszy się z progresu, ale chce po prostu robić swoje, krok po kroku. – Powoli do przodu. Zacząłem grać w U-18 i to jest dla mnie najważniejsze.

Mecz drużyny U-18 przeciwko „Srokom” rozpocznie się jutro o godzinie 13:30. Od razu po spotkaniu w Newcastle, PZPN zabierze Łukasza do Szkocji, gdzie dołączy on do reprezentacji U-17, która przygotowuje się do rozgrywanego tam turnieju kwalifikacyjnego („Elite Round) Mistrzostw Europy tej właśnie kategorii wiekowej. Rozgrywki potrwają od 20 do 26 marca, a rywalami Polaków są reprezentacje Rosji, Portugalii i Szkocji. Do turnieju finałowego (rozgrywanego w maju) zakwalifikuje się zwycięzca grupy oraz siedem najlepszych drużyn z drugich miejsc.

Dyskusja