Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Francji, Didier Deschamps, ogłosił kilka dni temu powołania do kadry „Trójkolorowych” na marcowe mecze eliminacji do Euro 2020 przeciwko Mołdawii i Islandii. Do składu aktualnych mistrzów świata powrócił Anthony Martial. Miejsce znalazło się też oczywiście dla Paula Pogby.

Martial po raz ostatni wystąpił w barwach swojego kraju w marcu 2018 roku. Później stracił zaufanie Didiera Deschampsa i nie pojechał na Mistrzostwa Świata do Rosji. Następnie 23-latek został powołany na listopadowe mecze reprezentacji, ale w ostatniej chwili został z niej wycofany z powodu urazu.

Selekcjoner kadry „Trójkolorowych” odnosząc się do powrotu Martiala do kadry narodowej przyznał, że atakujący Manchesteru United nigdy tak naprawdę z niej nie wypadł i przez cały czas pozostawał brany pod uwagę w kwestii powołań. 23-latkowi miało jednak brakować równej formy.

– Martial zawsze był częścią tej francuskiej drużyny narodowej. Czasami był powoływany, innym razem nie. W ostatnim czasie były pewne obawy co do jego kondycji zdrowotnej [Martial wrócił świeżo po kontuzji mięśniowej – przyp. red.], jednak gdy ma pełną kontrolę nad swoimi umiejętnościami mijania rywali, to ma wszystkie atrybuty, jakie są wymagane od ofensywnego zawodnika – powiedział Deschamps.

Dyskusja