Getty Images

Luis Valencia, ojciec kapitana Manchesteru United – Antonio Valencii, przyznał ostatnio w wywiadzie dla jednej z najpoczytniejszych gazet w Ekwadorze „El Universo”, że jego syn z pewnością nie będzie kontynuował kariery w przyszłym sezonie na Old Trafford.

Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że dla 33-latka obecny sezon będzie prawdopodobnie ostatnim w barwach Manchesteru United. O ile w poprzednim sezonie Ekwadorczyk był znaczącą postacią drużyny prowadzonej wówczas przez Jose Mourinho, tak obecną kampanię spędza głównie na rekonwalescencji z powodu  różnego typu urazów.

Ponadto kontrakt 33-latka z klubem z Old Trafford wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku i jak dotąd obie strony nie informowały nawet o prowadzeniu negocjacji ws. jego przedłużenia. Ojciec reprezentanta Ekwadoru nie ma wątpliwości, co do dalszej przyszłości swojego syna.

– Antonio z pewnością nie będzie kontynuował już swojej kariery w Manchesterze United. Chce zmienić środowisko, a do tego klub nie zamierza przedłużać z nim kontraktu – mówił Luis Valencia.

– Jak to już w życiu bywa, wszystko ma kiedyś swój koniec. Wśród opcji są obecnie Arsenal, West Ham, Inter oraz Chiny, ale jak to w piłce nożnej, tu wszystko może się szybko zmienić – dodał.

Ole Gunnar Solskjaer także na początku obecnego miesiąca wyraził wątpliwości na temat tego czy obecny kapitan Manchesteru United wciąż będzie reprezentował barwy klubu z Old Trafford w przyszłym sezonie.

– Na tę chwilę nie jestem pewny czy Manchester United i Antonio dojdą do porozumienia ws. kontraktu na kolejny rok. Nie jest w 100 procentach zdrowy, niemniej należy przyznać, że ma za sobą fantastyczną karierę w Manchesterze United i ogólnie w Anglii. Jest jednym z ostatnich zwycięzców Premier League dla tego klubu, który został w naszej szatni – mówił wówczas Solskjaer.

– Wszystko zależy od tego czy w następnych miesiącach będzie wychodził na boisko. To nasz kapitan, który wspaniale służy dla tego klubu, więc mam nadzieję, że będę mógł jeszcze z niego skorzystać i pokaże jeszcze na boisku na co go stać – dodał.

Wiele jednak wskazuje na to, że po 10 latach spędzonych na Old Trafford, rozegraniu 338 meczów i strzeleniu 25 bramek, przygoda Antonio Valencii z Manchesterem United latem bieżącego roku dobiegnie końca. Ekwadorczyk w tym sezonie, głównie z powodów zdrowotnych, wystąpił w zaledwie 8 spotkaniach „Czerwonych Diabłów”.

Dyskusja