Richard Sellers / Getty Images Europe

Ole Gunnar Solskjaer przy okazji swoich ostatnich wystąpień w mediach został m.in. zapytany o kwestie potencjalnych ruchów Manchesteru United podczas nadchodzącego, letniego okna transferowego. Norweg pozostaje powściągliwy w tym temacie.

Przy okazji nie obyło się bez odniesienia do ponownie narastających plotek na temat Garetha Bale’a, którego na Old Trafford ponoć bardzo mocno chciał ściągnąć Jose Mourinho. Walijczyk jednak pozostał na Santiago Bernabeu, bowiem z ekipy „Królewskich” w zeszłe lato odszedł Cristiano Ronaldo, więc 29-latek mógł w końcu stać się centralną postacią madryckiej drużyny.

Odejście Portugalczyka do Juventusu okazało się jednak brzemienne w skutkach dla formy ekipy „Królewskich”, która od lata zeszłego roku ma już trzeciego menedżera. W ostatnich dniach do klubu powrócił Zinedine Zidane, z którym Gareth Bale nie miał wcześniej najlepszych relacji, w związku z tym w mediach na nowo rozgorzała dyskusja na temat przyszłości Walijczyka i jego potencjalnych przenosin na Old Trafford.

Solskjaer zapytany jednak o plany na letnie okno transferowe oraz potencjalną próbę pozyskania Bale’a, odpowiedział:

– Nie mogę się wypowiadać na temat Garetha Bale’a oraz innych konkretnych nazwisk, ponieważ ci zawodnicy przynależą do innych klubów. Z pewnością jednak powinniśmy szukać na rynku transferowych wysoko wykwalifikowanych piłkarzy, którzy będą w stanie wzmocnić nas jako drużynę.

– Przy przeprowadzaniu transferów piłkarzy jest wiele czynników, które trzeba brać pod uwagę. To nie jest łatwe. Media czy fani spoglądając na tę kwestię mogą być krótkowzroczni. My w takich sytuacjach musimy z kolei myśleć o dłuższej perspektywie, a także o tym, kto będzie osobowościowo pasował do tego klubu. Jest więc wiele rzeczy, które musimy przemyśleć przy tego typu decyzjach.

Tymczasem spekulacje w mediach na temat chociażby potencjalnego pozyskania przez klub z Old Trafford Garetha Bale’a nie milkną. Tym bardziej, że reprezentacja Walii, wraz z piłkarzem Realu Madryt, już za kilka dni będzie trenować w ośrodku treningowych Manchesteru United, przed marcowymi potyczkami w ramach eliminacji do Euro 2020.

Dyskusja