YouTube.com

Ole Gunnar Solskjaer w krótkim wywiadzie dla stacji BT Sport wyjaśnił tuż przed rozpoczęciem spotkania ćwierćfinałowego FA Cup przeciwko Wolverhampton dlaczego zdecydował się wystawić do gry jedenastkę z powracającymi do zdrowia po kontuzji Anthony’m Martialem, Jesse’em Lingardem oraz Anderem Herrerą.

– Warunki pogodowe, jakie mają tu miejsce, prawdopodobnie będą miały wpływ na to, co zobaczymy na boisku, ale te są takie same dla obu drużyn, więc nie ma tutaj wymówek dla żadnego z nas. Po prostu postaramy się zagrać najlepiej jak potrafimy – mówił Solskjaer.

– To oczywiście ekscytująca noc. FA Cup to magiczne rozgrywki. Absolutnie magiczne. Zdobyłem ten puchar dwukrotnie jako piłkarz i będę zachwycony, jeżeli przejdziemy do półfinału. Mamy dziś na to szansę, pod warunkiem że się dobrze zaprezentujemy.

– Wyglądamy już lepiej pod kątem kadrowym. Oczywiście Romelu Lukaku nabawił się kontuzji stopy, więc będzie go nam dziś brakować, ale mam nadzieję, że Anthony Martial, Jesse Lingard i Ander Herrera dobrze sobie poradzą.

– Jesse doda nam nieco energii i pozwoli na zmianę tempa gry pod polem karnym rywali. Ma mnóstwo pokładów energii, szybkość, zdolność gry kombinacyjnej. Wierzymy w to, że jeżeli Anthony, Rashy,Jesse i Paul dobrze odnajdą się na boisku, to stworzą pomiędzy sobą jakieś kombinacyjne akcje – dodał Norweg.

Dyskusja