manutd.com

Dwójka zawodników Manchesteru United, Victor Lindelof i Anthony Martial, którzy pierwotnie znaleźli się w kadrze swoich reprezentacji wśród powołanych piłkarzy na marcowe mecze eliminacji do turniej Euro 2020, ostatecznie nie pojadą na zgrupowania swoich drużyn narodowych.

Francuzowi w meczu z „Wilkami” odnowiła się kontuzja kolana. 23-latek miał odczuwać po sobotnim spotkaniu ból i po konsultacji z lekarzem Manchesteru United, selekcjoner “Trójkolorowych”, Didier Deschamps, zdecydował się wycofać z kadry zawodnika „Czerwonych Diabłów”, a w jego miejsce powołał Thomasa Lemara z Atletico Madryt. Póki co nie wiadomo na ile poważny jest uraz Martiala i czy Francuz będzie już do dyspozycji Solskjaera na spotkanie przeciwko Watfordowi, które odbędzie się 30 marca bieżącego roku.

Uraz 23-latka potwierdziła także Francuska Federacja Piłki Nożnej, w której krótkim oświadczeniu możemy przeczytać następującą treść: – Anthony Martial doznał nawrotu problemów zdrowotnych ze swoim prawym kolanem. Po sobotnim meczu przeciwko Wolverhampton znów czuł silny ból w prawym kolanie.

Z kolei Victor Lindelof sam zrezygnował z otrzymanego powołania na mecze przeciwko Rumunii i Norwegii z powodów osobistych. Media lubujące się w sensacjach doszukują się w tym podłoża konfliktu z selekcjonerem reprezentacji Szewcji, Janne’em Anderssonem, i braku powołania jego bliskiego przyjaciela, Johna Guidettiego. Jednak bardziej prawdopodobnym powodem tej absencji jest fakt, że małżonka 24-latka, Maja Lindelof, niebawem powinna urodzić ich dziecko i piłkarz chce obecnie być bliżej swojej partnerki.

O rezygnacji Lindelofa z marcowych występów w reprezentacji „Trzech Koron” poinformował sam Janne Andersson, który przyznał, że rozumie decyzję piłkarza.

– Oczywiście to rozczarowujące, że Victor Lindelof odrzucił otrzymane powołanie, ale w pełni rozumiem i szanuję jego decyzję – mówił Andersson, raczej dość wyraźnie sugerując, że bliższa prawdzie jest wersja z oczekiwanymi przez obrońcę Manchesteru United narodzinami swojego pierwszego potomstwa.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja