U-18 Premier League: Newcastle United – Manchester United 1:3, cały mecz Łukasza Bejgera

manutd.com Sebastian Słabosz

Kadra Manchesteru United do lat 18 ma za sobą udane sobotnie popołudnie. Podopieczni Neila Ryana pokonali w lidze na wyjeździe rówieśników z Newcastle United 3:1 po dwóch bramkach Charlie’ego McCanna (na zdjęciu) oraz trafieniu Anthony’ego Elangi. Cały mecz w barwach młodych „Czerwonych Diabłów” rozegrał Łukasz Bejger.

Obu drużynom przyszło się mierzyć ze sobą w mało komfortowych, wietrznych i deszczowych warunkach, przez co zajęło trochę czasu zanim spotkanie to weszło na właściwe tory. „Czerwone Diabły” z minuty na minutę coraz bardziej przeważały w posiadaniu piłki i w 22 minucie przyniosło to wymierny efekt.

Wtedy to piłkę spod własnego pola karnego niechlujnie próbowali wyprowadzić zawodnicy „Srok”, którzy naciskani przez Largie’ego Ramazaniego ostatecznie stracili ją na korzyść 18-latka. Młody Belg wpadł w pole karne gospodarzy, wycofał piłkę w okolice jedenastego metra do Charlie’ego McCanna, który jeszcze przyjął ją, przygotował do strzału prawą nogą i ze spokojem (mimo asysty obrońców Newcastle) wpakował do bramki strzeżonej przez Willa Browna.

Zaledwie 8 minut później było już 2:0 dla podopiecznych Neila Ryana, a główne rolę ponownie odegrali Largie Ramazani i Charlie McCann, którzy rozegrali dwójkową akcję pod szesnastką rywali, zakończoną ponownie precyzyjnym strzałem ze strony 16-letniego Anglika.

Gdy już wydawało się, że goście będą schodzić na przerwę z dwubramkową przewagą w 45 minucie fantastycznym rajdem popisał się Anthony Elanga. 16-letni szwedzki pomocnik przejął piłkę na lewym skrzydle w okolicach środka boiska i pognał z nią mijając jednego rywala, ścinając do środka, mijając kolejnych trzech przeciwników i wpadając w pole karne gospodarzy z łatwością wykończył swoją piękną, solową akcję. Do przerwy młode „Czerwone Diabły” prowadziły więc 3:0.

Po zmianie stron, mając wyraźną przewagę nad rywalem, podopieczni Neila Ryana nie forsowali już tempa, ale mieli swoje okazje na zdobycie kolejnej bramki. Ze szczególnie dobrej strony w tym meczu pokazywał się 16-letni Largie Ramazani, ale brakowało mu szczęścia pod bramką Willa Browna.

Ostatecznie w drugiej połowie padła jeszcze tylko jedna bramka, honorowa dla Newcastle United, autorstwa Elliota Andersona, który prawdopodobnie pozazdrościł wyczynu Anthony’emu Elandze i choć zaliczył zdecydowanie krótszy rajd od Szweda, to równie efektownie mijając obrońców i bramkarza Man Utd wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik meczu na 3:1.

Kadra Manchesteru United do lat 18 po 17. meczach zajmuje 3. miejsce w tabeli Under-18 Premier League North z 35 punktami na koncie. Na 5 kolejek przed końcem sezonu traci do lidera, rówieśników z Derby County, 6 punktów, ale wciąż liczy się w walce o obronę tytułu mistrzowskiego z zeszłego sezonu.

Należy też zauważyć, że od kilku kolejek Neil Ryan nie może korzystać ze swoich najlepszych zawodników (m.in. Masona Greenwooda, Jamesa Garnera, Brandona Williamsa, Di’Shona Bernarda czy Dylana Levitta), którzy wspierają kadrowo drużynę rezerw Manchesteru United (wielu jej podstawowych zawodników zostało w styczniu wypożyczonych do kilku klubów), a nawet kadrę Ole Gunnara Solskjaera (w obliczu licznych kontuzji). Szkoleniowiec kadry U-18 „Czerwonych Diabłów” musi więc coraz częściej sięgać po zawodników z drużyny U-16. Po raz pierwszy w kadrze U-18 znaleźli się m.in. bramkarz Ondrej Mastny oraz nigeryjski skrzydłowy Deji Sotona, który pojawił się na boisku na ostatnie 10 minut.

Kolejny mecz podopieczni Neila Ryana rozegrają 30 marca. Rywalem młodych „Czerwonych Diabłów” będą rówieśnicy z Wolverhampton. Spotkanie to zostanie rozegrane na wyjeździe w ramach rozgrywek ligowych.

Newcastle United U-18 – Manchester United U-18 1:3 (Anderson 76′ – McCann 22′ i 37′, Elanga 45′)

Skład Man Utd U-18: Carney – Neville, Mengi, Bejger, Devine – Galbraith, Traore (Helm 61′), Galbraith (Sotona 80′) – McGhee, Elanga, Ramazani (Stanley 70′)

Niewykorzystane zmiany: Mastny, Hughes