Getty Images

Zlatan Ibrahimović w wywiadzie dla „The Mirror” przyznał m.in. że Ole Gunnar Solskjaer i władze Manchesteru United powinni budować swoją drużynę w oparciu o Marcusa Rashforda i Paula Pogbę, którzy są przyszłością tego klubu. Szwed w szczególności chwalił postępy w rozwoju u 21-letniego Anglika.

Marcus Rashford jest przyszłością Manchesteru United. Na początku postrzegałem go bardziej jako indywidualistę, jednak teraz widzę, że gra bardziej dla drużyny. Używa swoich umiejętności częściej z korzyścią dla zespołu, a nie dla samego siebie – Szwed chwalił wychowanka „Czerwonych Diabłów”.

– Ma w sobie wielki potencjał, a przed sobą wielką przyszłość w Manchesterze United. Wyjątkowe jest tutaj też to, że wywodzi się z klubowej akademii. Uważam, że nie ma w sobie żadnych ograniczeń – dodał 37-latek.

Ibrahimović dodał przy tym, że klub z Old Trafford budowanie przyszłej drużyny powinien oprzeć także na Paulu Pogbie, który zdaniem Szweda ma potencjał na to, aby zostać najlepszym pomocnikiem na świecie.

– Uważam, że Paul Pogba ma potencjał do tego, aby zostać najlepszym piłkarzem na świecie na swojej pozycji. To dobry chłopak. Ciężko trenuje, słucha, chce stawać się lepszym zawodnikiem, chce wygrywać – mówił dalej Szwed.

– Pogba chce dobrze prezentować się w każdym meczu. Sprawy, które mają miejsce poza boiskiem tak naprawdę na niego nie wpływają, ponieważ gdy się prezentuje taki poziom gry, jak w jego wypadku, to każdy będzie o tym mówił. Pozytywnie, negatywnie, czy też będą to wyważone komentarze – każdy będzie o nim mówił – dodał.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja