zlatan-ibrahimovic

Zlatan Ibrahimović udzielił niedawno wywiadu dla brytyjskiego dziennika „The Mirror”. Szwed krytycznie wypowiadał się w nim na temat ciągłego porównywania i postrzegania wszystkiego, co dzieje się obecnie w Manchesterze United przez pryzmat ery sir Aleksa Fergusona. Oberwało się także członkom słynnego Class 92’, którzy w ostatnich latach niejednokrotnie w roli ekspertów telewizyjnych wypowiadali się niepochlebnie na temat tego, co działo się w danym momencie w klubie z Old Trafford.

– Wszystko, co się dzieje w tym klubie oceniane jest przez pryzmat ery Fergusona. Mówi się, że jeżeli Ferguson wciąż byłby w klubie, to nie doszłoby do tego, że Ferguson nie zrobiłby tamtego, czy też Ferguson zrobiłby to. Wszystko powiązane jest z Fergusonem – mówił Ibrahimović.

– Jeżeli to zależałoby ode mnie, to powiedziałbym, że tutaj nie ma już Fergusona, że przybyłem tutaj i chcę stworzyć moją własną historię. Nie chcę słyszeć o tym, co działo się wcześniej. Chcę skupić się na robieniu rzeczy tu i teraz.

– Wchodzi się do drużyny z nową mentalnością. Ferguson ma swoje miejsce w historii tego klubu, ale teraz klub ten kontynuuje swoją dalszą podróż. Musi odnaleźć swoją własną tożsamość i to jest trudne – dodał Szwed.

Były napastnik Manchesteru United dodał też kilka zdań na temat słynnego Class 92’, a więc zawodników z drużyny młodzieżowej „Czerwonych Diabłów” z 1992 roku, którzy później stanowili o sile ekipy sir Aleksa Fergusona. Szwed określił ich mianem „kręgu Fergusona”, który obecnie niezbyt pomaga drużynie, często krytykując ją, jak to miało miejsce chociażby w przypadku Paula Scholesa i jego stosunku do Jose Mourinho.

– Ich także już tam nie ma. Są teraz w telewizji i jedynie narzekają cały czas, ponieważ nie działają już aktywnie w tym klubie. Jeżeli chcesz pracować w klubie piłkarskim, to wyjdź i poszukaj takiej pracy. Nie można być w TV i nieustannie tylko narzekać oraz krytykować. Ok, wiemy już, że mieliście swój czas – mówił dalej Szwed.

– Dla przykładu w przypadku Pogby, był on już w United, gdy był jeszcze młody, ale odszedł z drużyny, a następnie po kilku latach do niej wrócił. Jednak osobom z „kręgu Fergusona” się to nie spodobało, ponieważ oni przez całe życie grali pod wodzą Fergusona i nigdy się od niego nie odsunęli. Nawet nie mieli nic do powiedzenia, jeżeli Ferguson nie pozwolił im otworzyć ust. Teraz, gdy już tak dużo mówią, to sam nie wiem, czy otrzymali na to pozwolenie od Fergusona czy też robią to bez jego zgody – dodał kąśliwie.

Jose Mourinho, który swego czasu sprowadził na Old Trafford Zlatana Ibrahimovicia, od grudnia ubiegłego roku nie trenuje żadnej z drużyn po tym, jak został zwolniony z zespołu wicemistrza Anglii i zastąpiony tymczasowym menedżerem w osobie Ole Gunnara Solskjaera. Szwed nie ma jednak wątpliwości, że popularny „The Special One” nie będzie długo bezrobotny.

– Nie da się nigdy wymazać tego, co Mourinho osiągnął w swojej karierze. Ma CV, które pokazuje, że wygrywał trofea wszędzie, gdzie się tylko pojawiał. Chyba każdy chce wygrywać. Jeżeli dla przykładu ja bym w swojej karierze niczego nie wygrał, to można byłoby powiedzieć o mnie: „Ibrahimović był dobrym piłkarzem, ale co on takiego właściwie wygrał?” Przeszedłem do United nie po to, aby spędzić tam wakacje czy też podziwiać herb Manchesteru United. Przybyłem tam po to, aby wygrywać – dodał.

Szwed przyznał ponadto, że gdyby miał ponownie wybierać klub w Anglii, dla którego chciałby grać, to nic by się nie zmieniło w tej kwestii, bo w grę wchodziłby dla niego jedynie Manchester United.

– Uważam, że spędziłem tam fantastyczny czas. Miałem szansę dołączenia do Manchesteru United, a jeżeli miałem już przenosić się do Premier League, to jedyny klub, który wchodził w grę, to był właśnie Manchester United, ponieważ wiedziałem, że grając dla tej drużyny, nie tylko w Anglii oglądaliby to, co miałem do pokazania, ale na całym świecie – mówił Szwed.

– Dołączyłem do tej drużyny w wieku 35 lat. Powiedziałem, że podejmę się tego wyzwania, ale też mówiłem, że nie będzie to łatwe, ale pomimo to pójdę tam i pokażę kim jestem. Sprawy dalej potoczyły się tak, jak się potoczyły – dodał.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja