manutd.com

Skład legend Manchesteru United na spotkanie przeciwko Bayernowi Monachium, będące 20 rocznicą pamiętnego finału na Camp Nou w Barcelonie nabiera coraz wyraźniejszego kształtu. Obok Paula Scholesa oraz Jespera Blomqvista, w linii pomocy 26 maja 2019 roku wystąpią Nicky Butt oraz David Beckham.

Drugą linię asekurować od tyłu będzie czwórka obrońców złożone z braci Neville’ów, Jaapa Stama oraz Denisa Irwina. Dawnymi podopiecznymi będzie dyrygował sir Alex Ferguson. Nazwiska napastników mają zostać ogłoszone niebawem.

– Jestem podekscytowany tym, że wrócę na murawę Old Trafford w maju – powiedział David Beckham. Rok 1999 był dla nas tak pamiętny, że odtworzenie choć kawałka tego sezonu będzie dla nas wyjątkowe. Wrócić tutaj jako jedna drużyna, spotkać dawnych kolegów, być ponownie zarządzanym przez Bossa: to ogromna przyjemność. Dla nas i dla fanów także. Już nie mogę się doczekać.

Jego były kolega z zespołu, Nicky Butt dodaje:

– Wszyscy bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli wrócić do Teatru Marzeń i zagrać w tym meczu dla Fundacji. Mamy nadzieję, że przywrócimy kibicom kilka naprawdę dobrych wspomnień i każdy tego dnia będzie zadowolony.

Sezon 1998/1999 jest najlepszym w ponad 140-letniej historii klubu. “Czerwone Diabły” nie miały sobie równych na krajowym podwórku, zdobywając mistrzostwo i Puchar Anglii, a w finale Ligi Mistrzów pokonali Bayern Monachium 2:1.

 

Dyskusja