manutd.com

Ryan Giggs odpowiedział na krytyczne słowa Zlatana Ibrahimovicia skierowane do przedstawicieli tzw. Class 92’. W niedawnym wywiadzie dla The Mirror Szwed stwierdził, że byli zawodnicy Manchesteru United za bardzo krytykują swój dawny klub i przez to w ogóle mu nie pomagają. Walijczyk odpowiadając na te słowa przyznaje, że wraz ze swoimi kolegami ma prawo do wyrażania własnych opinii.

– Obecnie z naszej paczki tylko Nicky Butt związany jest z klubem, ale biorąc pod uwagę fakt, że łącznie mamy rozegranych ponad 2 000 meczów w koszulce Manchesteru United, to chyba mamy prawo do tego, aby mieć własne opinie na temat tego klubu – mówił Giggs.

– Czasami są one pozytywne, innym razem negatywne, ale nie sądzę, aby miały one jakikolwiek wpływ na osiągane przez United wyniki. Po prostu obecnie, razem z pozostałymi byłymi zawodnikami tego klubu, którzy udzielają się w telewizji czy też radiu, jesteśmy kibicami tej drużyny.

– Między innymi po to istnieje piłka nożna, aby spierać się na temat różnych opinii. Jednak najwyraźniej Ibrahimović wie więcej na temat tego klubu niż my – dodał.

Giggs został także zapytany o to czy jego zdaniem Manchester City Pepa Guardioli jest w stanie w tym sezonie poprawić osiągnięcie Manchesteru United z 1999 roku i sięgnąć nie tyle po potrójną, co poczwórną koronę. „Obywatele” już sięgnęli w Anglii po Puchar Ligi pokonując w finale po rzutach karnych Chelsea. Do tego wciąż mocno liczą się w walce o obronę tytułu mistrzowskiego w Premier League, a także zwycięstwo w Pucharze Anglii oraz Lidze Mistrzów.

– Mam obecnie wystarczająco dużo zmartwień, więc proszę nie dorzucajcie mi jeszcze tego. To fantastyczna drużyna, prawda? Już zdobyli jedno trofeum, a porażka United w FA Cup także w walce o to trofeum ułatwiła im nieco sprawę – mówił dalej Walijczyk.

Przeczytaj także:  Thomas Muller: był czas, że myślałem o grze w Man Utd

– Wciąż mają jeszcze daleką drogę do przebycia i tak jak my w okresie zdobywania potrójnej korony, muszą mieć po swojej stronie wiele czynników. Jak chociażby tę odrobinę szczęścia, którą mieli w ubiegły weekend. To świetna drużyna i z pewnością interesującym będzie śledzenie jej poczynań i zobaczenie, co jest w stanie osiągnąć w tym sezonie – dodał 45-latek.

Dyskusja