romelu-lukaku

Jak podaje Manchester Evening News walka z czasem o przywrócenie do zdrowia Romelu Lukaku przed marcowymi spotkaniami reprezentacji Belgii przeciwko Rosji i Cyprowi nie powiodła się. Napastnik „Czerwonych Diabłów” miał zostać odesłany do Manchesteru.

25-latek nie wystąpił w minioną sobotę w ćwierćfinałowym spotkaniu Manchesteru United z Wolverhampton w ramach rozgrywek FA Cup z powodu kontuzji stopy, jakiej nabawił się w potyczce ligowej z Arsenalem.

Roberto Martinez powołał jednak Romelu Lukaku na marcowe spotkania reprezentacji Belgii licząc, że napastnik Manchesteru United być może zdoła wykurować się przed nadchodzącymi czwartkowym pojedynkiem z Rosją bądź chociaż niedzielną potyczką z Cyprem.

Lukaku nie stawił się jednak na treningu kadry w poniedziałek, bowiem szykował się do badania rezonansem magnetycznym, które miało ostatecznie potwierdzić czy będzie w stanie wystąpić w najbliższych spotkaniach reprezentacji Belgii.

Przeprowadzona diagnostyka miała jednak wykazać, że 25-latek nie jest jeszcze w pełni zdrowy, w związku z tym miała zostać podjęta decyzja o odesłaniu go do Manchesteru celem podjęcia dalszego procesu leczenia. Te powinno potrwać jeszcze około tygodnia, a więc Belg powinien być gotowy na ligowy mecz „Czerwonych Diabłów” przeciwko Watfordowi, który zostanie rozegrany 30 marca bieżącego roku.

Z kolei The Mirror informuje, że także występ Marcusa Rashforda w najbliższym meczu reprezentacji Anglii stoi pod dużym znakiem zapytania. Młody Anglik miał w ostatnich tygodniach grać z niezaleczoną kontuzją kostki i istnieje prawdopodobieństwo, że z tego powodu nie wystąpi w nadchodzącym piątkowym meczu przeciwko Czechom.

Dyskusja