Conor McGregor, ikona federacji UFC, z wielką pasją opowiedział o swoim wieloletnim przywiązaniu do Manchesteru United i grupie klubowych legend, które miały pozytywny wypływ na jego dzieciństwo w Irlandii.

Fenomen sportów walki “The Notorious” przedstawia wnikliwe szczegóły swojej lojalności i wierności dla “Czerwonych Diabłów” w trakcie panelu Q&A dla FIFA.COM, gdzie podkreśla uznanie dla klubowych legend i swoich rodaków – Denisa Irwina oraz Roya Keane’a.

McGregor pozwolił sobie określić postać sir Aleksa Fergusona jako prawdziwego “szefa futbolu” i wyraził swój podziw dla obecnego szkoleniowca ekipy Manchesteru United, Ole Gunnara Solskjaera. Charyzmatyczny Irlandczyk wspomniał także m.in. o Cristiano Ronaldo czy Zlatanie Ibrahimoviciu.

Na kim się wzorowałem

– W młodości byłem bardziej zawodnikiem niż obserwatorem i Manchester United stał się moją drużyną. Pamiętam jak niedawno natknąłem się na swoje zdjęcie, gdzie mam na sobie sławną, szarą koszulkę Man United, którą kupiłem za pieniądze z Komunii Świętej w wieku ośmiu lat. Patrząc na to zdjęcie widzę swojego syna. Ta koszulka naprawdę cieszy się złą sławą tak jak ja!

– Byłem zaintrygowany mentalnością i sukcesem jaki odnosił klub i ludzie z nim związani. Irlandzkie legendy United, czyli Denis Irwin i Roy Keane, byli oddani swojej pracy i takiemu nastawieniu. Roya Keane’a uważam za jednego z najlepszych pomocników, jacy kiedykolwiek grali w Europie. Mając takiego zawodnika w składzie, przeciwnik był pokonany psychicznie już przed rozpoczęciem meczu.

– Na czele klubu był oczywiście ‘szef futbolu’, czyli sir Alex Ferguson. Osiąganie tylu sukcesów w tak długim okresie to coś niewiarygodnego, coś co mnie inspiruje i sprawia, że sam stawiam sobie podobne cele. Sir Alex dokonał tego podpierając się i wierząc w młodych zawodników, których zamieniał w gwiazdy, kiedy inni trenerzy wydawali, wydawali i wydawali na kolejnych piłkarzy. Fantastycznie jest widywać sir Alexa w dobrym zdrowiu na trybunach. Co za pasja! Życzę jemu i jego rodzinie wszystkiego co najlepsze.

Przeczytaj także:  Konferencja prasowa Solskjaera po rewanżu z Club Brugge: czerwona kartka rozstrzygnęła to spotkanie

Tell me how good does it feel…

Ole Gunnar Solskjaer to wyjątkowy facet! Wykonuje niesamowitą pracę w Manchesterze United i musi dostać posadę na stałe. Możesz poczuć jego pasję i szacunek do klubu i jego historii, dzięki temu zawodnicy są zaszczyceni możliwością występowania w koszulce z diabłem na piersi. Myślę, że mogę to porównać z dumą, jaką sam czuję, gdy reprezentuję Irlandię jako zawodnik UFC. Ole’s at the Wheel, tell me how good does it feel!

Zawodnicy, którzy mi imponują

Paul Pogba i Marcus Rashford są wyjątkowo niesamowici pod wodzą Solskjaera. Są to młodzi, pewni siebie, nie bojący się niczego sportowcy, którzy wierzą w swoje umiejętności. Spójrzmy na Rashforda, który w wieku 21 lat po raz pierwszy podchodził do rzutu karnego w tak ważnym meczu z PSG i z tak dużą odpowiedzialnością spoczywającą na jego barkach. Podszedł do piłki i po prostu strzelił bramkę. Ależ to była noc…Tak trzymaj chłopie!

Mój szacunek do Ronaldo

Cristiano Ronaldo to fenomenalny sportowiec, człowiek oraz przedsiębiorca. Jego zdyscyplinowanie na wielu polach, nastawienie perfekcjonisty i oddanie temu, co robi jest inspirujące i dzięki temu zaraził wielu młodych ludzi pasją do piłki nożnej. To czego ostatnio dokonał w Lidze Mistrzów, hat- trick w świetle reflektorów, gdzie presja spoczywała na każdym, kto był na stadionie. W dodatku z Atletico Madryt, jedną z najlepiej broniących drużyn w Europie. To było niesamowite! Obaj jesteśmy zdyscyplinowanymi sportowcami, którzy są na szczycie swoich dziedzin.

– Szanuję też Zlatana i jego pozytywne nastawienie w kwestii osiągania sukcesów, ale powiedzmy sobie wprost: jest tylko jeden Conor McGregor! Zlatan Ibrahimović próbuje być Conorem McGregorem futbolu – życzę mu powodzenia. Zlatan i Paul Pogba mogą przyjść na trening ze mną, kiedy tylko chcą. Zawsze będą mile widziani.

Przeczytaj także:  Louis Saha: krytyka Martiala i Pogby wynika z nadinterpretacji ich zachowań

Dyskusja