Charlotte Wilson/Getty Images

Trwa seria powrotów powołanych do swoich reprezentacji narodowych piłkarzy „Czerwonych Diabłów”. Tym razem z powodu urazu kostki do Manchesteru zdecydowano się odesłać Marcusa Rashforda.

21-latek zmagał się z urazem już od jakiegoś czas, ale mimo to był wystawiany przez Ole Gunnara Solskjaera, co prawdopodobnie nie poprawiło jego sytuacji zdrowotnej. Rashford liczył na to, że wykuruje się na piątkowy mecz reprezentacji Anglii z Czechami bądź chociaż na poniedziałkowy pojedynek z Czarnogórą, ale już wiadomo, że to się nie uda. Potwierdził to podczas czwartkowej konferencji prasowej selekcjoner „Trzech Lwów”, Gareth Southgate.

– Rashford cały tydzień przebywał z naszym sztabem medycznym. Jest jednak dla nas jasne, że nie będzie gotowy do gry na nasze nadchodzące mecze, w związku z tym odesłaliśmy go do jego klubu. Nie zagra w obu najbliższych spotkaniach – wyjawił Southgate.

Wcześniej także z powodu urazów odwołano Luke’a Shawa, Nemanję Maticia, Anthony’ego Martiala oraz Romelu Lukaku. Sam z marcowych występów w reprezentacji Szwecji z powodów osobistych zrezygnował z kolei Victor Lindelof.

Większość z wyżej wymienionych piłkarzy, razem z Marcusem Rashfordem, powinna być jednak gotowa do gry na kolejny mecz Manchesteru United, który zostanie rozegrany 30 marca br. na Old Trafford, a w którym przeciwnikiem „Czerwonych Diabłów” w ramach rozgrywek Premier League będzie ekipa Watfordu.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja