“Czerwone Diablice” pokonują Charlton i wskakują na fotel lidera w lidze

manutd.com Sebastian Słabosz

Piłkarki Manchesteru United wróciły do zmagań w rozgrywkach FA Women’s Championship. W niedzielne popołudnie podopieczne Casey Stoney wygrały na wyjeździe z zawodniczkami Charltonu Athletic i dzięki równoczesnej przegranej ekipy Tottenhamu wskoczyły na fotel lidera w lidze.

“Czerwone Diablice” coraz pewniej dążą do awansu do kobiecej angielskiej ekstraklasy. Po pechowym i pełnym walki przegranym po dogrywce ćwierćfinale Pucharu Anglii z zawodniczkami Reading, podopieczne Casey Stoney wyszły na potyczkę z Charltonem naładowane energią.

Już od pierwszych minut piłkarki gości przejęły kontrolę nad piłką i nad przebiegiem spotkania, ale problemem była skuteczność. Swoją szansę miała Jess Sigsworth, która w jednej z akcji uporała się bramkarką gospodarzy, Katie Startup, ale tę dobrze asekurowała Amelia Ritchie i w ostatniej chwili zażegnała utracie bramki przez swoją drużynę.

Później swoją okazję miała kapitan “Czerwonych Diablic”, Alex Greenwood, która po świetnej dwójkowej akcji z Mollie Green oddała groźny strzał, który jednak został wybroniony przez Startup. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis.

Po zmianie stron w dalszy ciągu przeważały podopieczne Casey Stoney, co przyniosło w końcu efekt w 57 minucie meczu. Wtedy to strzał Elli Toone został zablokowany przez Charlotte Gurr, ale nieprzepisowo, bowiem zawodniczka Charltonu użyła do tego ręki. “Czerwone Diablice” otrzymały rzut karny, do piłki podeszła Katie Zalem i dała prowadzenie swojej drużynie.

Piłkarki Manchesteru United poszły za ciosem, bowiem 6 minut później prowadziły już 2:0. Katie Zalem dośrodkowała z rzutu rożnego, najlepiej w powietrzu odnalazła się Jess Sigsworth, która strzałem głową wpakowała piłkę do bramki Katie Startup po raz drugi w tym spotkaniu. Dla 24-latki był to 12. gol w tym sezonie.

Ekipę gospodarzy stać było jedynie na bramkę honorową, którą w 82 minucie świetnym strzałem zdobyła Kit Graham. To jednak było za mało na dobrze dysponowane tego dnia podopieczne Casey Stoney, które ostatecznie wygrały ten mecz 2:1.

Z uwagi na to, że liderujące do tej pory w lidze zawodniczki Tottenhamu chwilę wcześniej uległy na własnym boisku piłkarkom Sheffield United, wygrana “Czerwonych Diablic” pozwoliła im wskoczyć na na 1. pozycję w tabeli FA Women’s Championship. Podopieczne Casey Stoney po 15 spotkaniach mają na koncie 40 punktów, o 1 więcej niż zawodniczki Tottenhamu, ale też przy jednym meczu rozegranym mniej.

Tymczasem już za tydzień zawodniczki Manchesteru United rozegrają prawdopodobnie swój najważniejszy mecz w tym sezonie. Podopieczne Casey Stoney udadzą się do Londynu na spotkanie ligowe właśnie z piłkarkami Tottenhamu. Ten mecz może zadecydować o tym, która z tych drużyn ostatecznie awansuje do kobiecej angielskiej ekstraklasy.

Charlton Athletic – Manchester United 1:2 (Graham 82′ – Zalem 57′ karny, Sigsworth 63′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Chamberlain – Harris (Arnot 67′), Palmer, M. Turner, Greenwood (kapitan) – Zelem, Green (Devlin 58′), Toone (Smith 89′) – Sigsworth, James, Galton

Niewykorzystane zmiany: Ramsey, A.Turner, Hanson