„Diabły” w reprezentacjach: gol Bailly’ego i asysta Pogby

własne Sebastian Słabosz

Od początku obecnego tygodnia część zawodników Manchesteru United wykonuje swoje obowiązki w kadrach narodowych. Od minionego czwartku rozpoczęły się m.in. eliminacje do turnieju Euro 2020. Jak do tej pory w marcowych meczach reprezentacyjnych z dobrej strony pokazali się przede wszystkim Paul Pogba oraz Eric Bailly.

Pogba zaliczył ładnej urody asystę przy trafieniu Antoine’a Griezmanna w wygranym 4:1 meczu wyjazdowych „Trójkolorowych” z Mołdawią. 26-latek na boisku spędził pełne 90 minut.

Zdecydowanie gorsze wspomnienia z inauguracji eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy ma Scott McTominay. Reprezentacja Szkocji przegrała na wyjeździe z Kazachstanem aż 0:3. Wychowanek Manchesteru United na boisku pojawił się w 70 minucie, ale nie zdołał odmienić losu swojej drużyny.

Z kolei leczący ostatnio uraz Antonio Valencia pojawił się w wyjściowym składzie reprezentacji Ekwadoru w wyjazdowym meczu towarzyskim przeciwko USA. W swoim 94. występie w kadrze narodowej 33-latek na boisku spędził pełne 90 minut, ale jego drużyna musiała uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 0:1.

W minioną sobotę Eric Bailly wybiegł w pierwszym składzie Wybrzeża Kości Słoniowej na mecz z Rwandą w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Obrońca Manchesteru United znacząco przyczynił się do wygranej swojej drużyny 3:0, strzelając jedną z bramek. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej awansowała do finałowego turnieju, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku w Egipcie. Niemniej 24-latek przypłacił udział w tym meczu dość poważnie wyglądającym urazem głowy, po którym został zmieniony w 80 minucie spotkania.

Swój kolejny występ w reprezentacji narodowej zaliczył także David de Gea. Hiszpanie na rozpoczęcie swojego udziału w eliminacjach do turnieju Euro 2020 na własnym terenie podejmowali kadrę Norwegii i po ciężkim boju wygrali 2:1. Hiszpan wpuścił gola po rzucie karnym wykonywanym przez wychowanka Manchesteru United, a obecnie napastnika Bournemouth, Joshuę Kinga.

W młodzieżowych reprezentacjach grały także młode „Czerwone Diabły”. James Garner jako kapitan kadry Anglii do lat 18 poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 4:1 nad rówieśnikami z Japonii w meczu towarzyskim. W spotkaniu tym wystąpił także młody obrońca Manchesteru United, Ethan Laird.

Z kolei w kadrze reprezentacji Anglii do lat 19 z bardzo dobrej strony pokazał się Angel Gomes, który zaliczył dwie asysty w meczu z Czechami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy do lat 19, które odbędą się w lipcu br. w Armenii.