Getty Images

Paul Merson, ekspert “Sky Sports”, wypowiedział się na temat możliwego transferu Garetha Bale’a do Manchesteru United. Jego zdaniem Walijczyk nie byłby dla “Czerwonych Diabłów” gwarancją mistrzostwa kraju.

– Wiele mówi się ostatnio o transferze Bale’a do Anglii, to zrozumiałe. Walijczyk jest na tyle dobrym piłkarzem, że poradziłby sobie w każdym z klubów z czołowej szóstki Premier League. Pytanie tylko, czy gdyby chciał odejść z Realu Madryt, to te kluby chciałby go u siebie? Mam spore wątpliwości.

– Zarówno Manchester City, jak i Liverpool nie potrzebują go w swoich zespołach. Oba kluby musiałyby sporo zaryzykować, ściągając zawodnika starszego i podatnego na kontuzje za duże pieniądze. To nie jest im potrzebne, ponieważ na jego pozycji mają świetnych piłkarzy. Większość klubów podjęłaby takie ryzyko, gdyby tylko było je stać na klauzulę odstępnego i tygodniówkę dla Walijczyka.

– Bale najlepiej pasowałby do Manchesteru United. W przeszłości starali się go sprowadzić, ale niewiele z tego wyszło. Wydaje mi się, że Bale zawsze czuł, że jest w ich typie. Przed przyszłym sezonem “Czerwone Diabły” szykują małą rewolucję kadrową, więc są jednym z zespołów, który mógłby skorzystać na sytuacji Bale’a.

– Transfer takiego zawodnika byłby dla nich sporym wzmocnieniem wartym ryzyka, jakie wiązałoby się z jego zakupem. Nie sądzę jednak, by Bale był gwarancją mistrzostwa Anglii. Ten klub potrzebuje zdecydowanie więcej.

Dyskusja