Getty Images

Jak podaje stacja ESPN już nie tylko Paris Saint-Germain jest chętne skorzystać z ciągłego braku porozumienia pomiędzy Anderem Herrerą a Manchesterem United na temat nowego kontraktu. Swoje oferty w stronę Hiszpana są ponoć gotowi wystosować także przedstawiciele m.in. Arsenalu, Juventusu, Milanu, Interu oraz Barcelony.

Choć brytyjskie media zgodnie podają, że 29-latkowi najbardziej zależy na dojściu do porozumienia z obecnym pracodawcą i pozostaniu na Old Trafford, to wciąż scenariusz ten nie jest do końca pewny. Obecny kontrakt Herrery wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku, a między stronami wciąż znajdują się ponoć spore różnice zdań np. na temat tygodniówki Hiszpana.

Z tego, zdaniem ESPN, chcą skorzystać uznane europejskie marki, które przyglądają się z boku rozwojowi sytuacji i są ponoć w każdej chwili gotowe złożyć Herrerze ofertę, jeżeli ten ostatecznie zdecydowałby się na zerwanie negocjacji kontraktowych i opuszczenie Manchesteru United.

Na niekorzyść klubu z Old Trafford ma grać przede wszystkim czas, bowiem były pomocnik Athletic Bilbao coraz bardziej zaczyna się rozglądać za innymi opcjami w obliczu ciągłego braku wypracowania porozumienia z władzami wicemistrzów Anglii.

W podobnej sytuacji znajduje się także jego rodak, Juan Mata, którego umowa również wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Władze „Czerwonych Diabłów” rozmawiają z 30-latkiem, ale póki co obie strony nie zawarły jeszcze żadnej nowej umowy i tu także nie wiadomo, czy Hiszpan zostanie na Old Trafford na kolejny sezon.

Od czasu dołączenia do klubu z Old Trafford Ole Gunnara Solskjaera, władze wicemistrzów Anglii przedłużyły już umowy z Anthony’m Martialem, Ashleyem Youngiem, Scottem McTominayem i Philem Jonesem. Trwają też ponoć cały czas rozmowy na temat nowych, długoterminowych umów dla Marcusa Rashforda i Davida de Gei. Z kolei na nowy kontrakt raczej nie może już liczyć kapitan „Czerwonych Diabłów”, Antonio Valencia.

Dyskusja