Getty Images

Francuski pomocnik zdecydował, że chce opuścić Manchester United podczas letniego okienka transferowego – informuje hiszpański AS. Mino Raiola, agent 25- latka, pracuje nad tym by znaleźć swojemu klientowi nowy klub.

Ostatnie komentarze Paula Pogby na temat Realu Madryt to zaplanowane działanie, by pokazać swoją otwartość na zmianę otoczenia przez Francuza. Pogba chce opuścić Old Trafford po trzech latach spędzonych w Anglii. Zawodnik był zdecydowany na taki ruch już podczas zimowego okna transferowego głównie ze względu na słabe relacje z ówczesnym szkoleniowcem “Czerwonych Diabłów” Jose Mourinho. Zainteresowanie mistrzem świata przejawiała wtedy Barcelona, jednak ostatecznie nie doszło do transferu. Po odejściu Mourinho Pogba nadal nastawiony jest na transfer i uważa, że wykonał swoje założenia podczas trzech sezonów na Old Trafford. Francuz szuka nowych wyzwań i chętnie spróbowałby swoich sił w La Liga lub ponownie zawitałby na boiska Serie A.

Agent zawodnika, Mino Raiola, który jest specjalistą w negocjacjach, szuka swojemu klientowi nowego klubu i przygotowuje potencjalny transfer podczas zbliżającego się letniego okienka. Pogba związany jest z Manchesterem United kontraktem do 2021 roku i odrzucił już pierwszą propozycję klubu związaną z przedłużeniem obecnej umowy. Sytuacja na Old Trafford wydaje się być dość napięta, jednak oferta nie do odrzucenia może zmienić decyzję Francuza. Pogba obecnie zarabia około 300 tys. funtów tygodniowo i ewentualny brak przedłużenia kontraktu do następnego lata zmusza działaczy z Old Trafford do rozważenia ofert za pomocnika ze względu na upływającą umowę.

Real Madryt z Zinedinem Zidanem na czele to pierwszy wybór Paula Pogby, jednak działacze Juventusu Turyn będą bardziej niż zadowoleni, by z powrotem powitać Francuza. Właściciele klubu z Turynu próbują znaleźć odpowiednie rozwiązanie finansowe, by być w stanie ponownie sprowadzić pomocnika do stolicy Piemontu. Juventus z pewnością będzie mocno rywalizował z Realem Madryt o pozyskanie Pogby, jednak na ich korzyść mogą działać dobre stosunki z agentem Mino Raiolą, których Włoch nie ma z prezydentem Realu Madryt Florentino Perezem.

Dyskusja