Getty Images

Manchester United ogłosił za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, że Ole Gunnar Solskjaer od dziś nie jest już tymczasowym menedżerem klubu z Old Trafford. Norweg na stałe przejął te obowiązki, podpisując z wicemistrzem Anglii 3-letnią umowę, ważną do końca sezonu 2021/2022.

Solskjaer odkąd 19 grudnia ubiegłego roku objął po zwolnionym Jose Mourinho obowiązki tymczasowego szkoleniowca “Czerwonych Diabłów” zanotował 14 zwycięstw w 19 spotkaniach, w tym przywrócił klub do walki o miejsce w czołowej czwórce w Premier League, a także wygrał dwumecz z Paris Saint-Germain i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Norweg nie ukrywa, że ten kontrakt, to spełnienie jego trenerskich marzeń.

– Od pierwszego dnia, kiedy tutaj przybyłem, czułem się jak w domu w tym wyjątkowym klubie. Zaszczytem było być zawodnikiem Manchesteru United, a następnie rozpocząć tutaj karierę trenerską – mówił Solskjaer.

– Ostatnie kilka miesięcy było dla mnie fantastycznym doświadczeniem i pragnę podziękować wszystkim trenerom, piłkarzom i członkom sztabu szkoleniowego za pracę, którą do tej pory wykonaliśmy. To posada, o której zawsze marzyłem. Jestem podekscytowany możliwością prowadzenia tego klubu w dłuższej perspektywie. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować osiąganie sukcesów, na które zasługują nasi wspaniali kibice – dodał Norweg.

Zadowolenia z podpisania stałej umowy z byłym napastnikiem Manchesteru United nie ukrywał także wiceprezes wykonawczy klubu, Ed Woodward.

– Odkąd Ole przybył do nas w grudniu jako tymczasowy menedżer, rezultaty które osiągnął z klubem mówią same za siebie. Zresztą chodzi o coś więcej niż tylko występy i dobre wyniki. Ole ma bogate doświadczenie, zarówno jako piłkarz, jak i jako trener. Do tego pragnie dawać szanse młodym piłkarzom i posiada głębokie zrozumienie kultury tego klubu. To wszystko sprawia, że uważam, że Ole jest właściwą osobą do tego, aby poprowadzić Manchester United do przodu – mówił Woodward.

– Chcę podziękować Ole i całemu sztabowi szkoleniowemu za pracę, którą do tej pory wykonali i przy okazji pogratulować mu tego w pełni zasłużonego zatrudnienia. Fani, a także wszyscy związani z klubem stoją za nim murem, ponieważ wygląda na to, że zabierze nas tam, gdzie powinniśmy być i zbuduje następny etap w naszej historii – dodał.

Dyskusja