youtube.com

Reprezentant Manchesteru United, Kyle “KyleLeese_” Leese zajął drugie miejsce w e-sportowym turnieju Premier League w FIFA 19. Zwycięzcą głównego finału został zawodnik Liverpoolu, Donovan “F2Tekkz” Hunt.

Turniej został podzielony na dwie konsole. Każdy zespół z Premier League posiadał dwóch reprezentantów. Gracze preferujący Playstation 4 grali między sobą, podobnie jak ci, którzy wolą Xbox One. Zwycięzcy finałów obu platform zmierzyli się ze sobą w ostatecznym starciu.

Od początku absolutnym faworytem do wygrania e-Premier League był gracz reprezentujący ekipę “The Reds”, F2Tekkz. To mistrz świata, który wygrał większość “Majorów” – czyli najważniejszych turniejów w FIFA 19. Awans “KyleLeese_” do głównego finału był sporą niespodzianką dla fanów gry spod szyldu Electronic Arts, ponieważ jest to zawodnik bez doświadczenia na dużych eventach.

Gracz “Czerwonych Diabłów” w finale Xbox One w dwumeczu pokonał reprezentanta Chelsea 3:2. Niestety, rywal w wielkim finale okazał się być nie do pokonania. F2Tekkz – zagorzały fan Liverpoolu, pokonał w półfinale PS4 innego zawodnika w koszulce Manchesteru United (Jonesy17) 5:1. Całe rozgrywki w jego wykonaniu były niezwykle efektowne.  Tylko gracz z Fulham FC potrafił przeciwstawić się jego agresywnej grze, lecz ostatecznie i tak musiał uznać wyższość mistrza świata w dwumeczu, przegrywając 3:4 w doliczonym czasie dogrywki podczas finału Xbox One. 17-latek przyznawał w każdym wywiadzie, że nie pozwoli, aby rozgrywki wygrał jakikolwiek zawodnik z Old Trafford. Słowa dotrzymał, gromiąc w ostatnim pojedynku także wspomnianego Leese’a.

Pierwszy mecz wielkiego finału odbył się na konsoli gracza z Merseyside – Playstation 4 i zakończył się wynikiem 4:1 dla Liverpoolu. Rewanż na platformie Xbox One również przebiegał pod dyktando mistrza świata, mimo starań niedoświadczonego playera z Manchesteru United. W drugim spotkaniu “F2Tekkz” pokonał “KyleLeese_” 2:1, co w dwumeczu dało mu rezultat 6:2. Tym samym, młody Anglik po raz kolejny potwierdził swoją dominację w e-sportowym świecie FIFA 19.

Dyskusja