manutd.com

Wielu menedżerów Premier League na konferencjach prasowych przed swoimi weekendowymi pojedynkami ligowymi zostali poproszeni o komentarz na temat stałego zatrudnienia Ole Gunnara Solskjaera w roli menedżera Manchesteru United. Norweg otrzymał wiele gratulacji i najlepszych życzeń na przyszłość.

Ralph Hasenhuttl – menedżer Southampton

– To nic naprawdę zaskakującego, że został ich nowym menedżerem na kolejny rok. Uważam, że do tej pory wykonał fantastyczną pracę. Zwycięstwa, jakie osiągał z drużyną, były wspaniałe. Ponadto z uwagi na jego historię jako piłkarza Manchesteru United, fani tego klubu go kochają. Ma tam bardzo dobrą pozycję i pokazał już, że może sobie poradzić z tą pracą. To nienajgorsza decyzja klubu.

Manuel Pellegrini – West Hamu

– Solskjaer to człowiek, który zna ten klub i uważam, że to jest bardzo ważne. Życzę mu wielu sukcesów w roli menedżera w ciągu tych trzech następnych lat, zwłaszcza w meczu przeciwko Watfordowi [„Szerszenie” są bezpośrednim rywalem West Hamu w walce o 7. miejsce w lidze – wyj. red.].

Jan Siewert – Huddersfield

– Uważam, że wykonuje tam perfekcyjną pracę. Chcę mu pogratulować. Osiągnął kilka dobrych zwycięstw. Życzę mu najlepszego w przyszłości.

Sean Dyche – Burnley

– Jedną z najważniejszych rzeczy, zapominając już o kwestiach taktycznych, było wniesienie przez niego do drużyny odmiennej atmosfery. Jestem wielkim fanem Jose Mourinho przez to, co osiągnął i do czego jest zdolny, ale w tym wypadku atmosfera w klubie się zmieniła [po jego odejściu]. Solskjaer wprowadził do klubu odmienne odczucia między innymi ze względu na swoją historię i to jak fantastycznym był piłkarzem oraz ze względu na jego powiązanie z tym klubem.

– Do tego do klubu wrócił Micky Phelan. Być może w drużynie nastąpiło teraz odmienne zrozumienie, jak w tym klubie wszystko działa. Z zewnątrz wygląda to na coś ważnego. Piłkarze dorastają w tym systemie pracy. Atmosfera wokół stadionu i ogólnie wokół klubu uległa zmianie. Nawet na tym poziomie, mając takich jakościowych piłkarzy, można być spiętym wobec niektórych spraw. Po przyjściu Solskjaera oglądamy jednak swobodę i wolność w grze tych zawodników, co przekładają na swoje występy i osiągane wyniki.

Brendan Rodgers – Leicester City

– Po pierwsze gratuluję Ole, ponieważ wykonał dotąd świetną pracę. Zna klub na wylot. To będzie dla niego wielkie wyzwanie, ale z pewnością otrzymał odpowiednią reakcję ze strony piłkarzy, odkąd przybył do klubu, więc jestem pewny, że będzie to kontynuował. To grupa fantastycznych piłkarzy, a z niektórymi pracował, kiedy byli jeszcze młodsi, gdy prowadził drużynę rezerw – jak chociażby z Paulem Pogbą. Wie na czym zbudowany jest ten klub. Zna jego tożsamość, a do tego ma świetne relacje z fanami, co jest dobrym  początkiem. Przede wszystkim jednak stoją za nim dobre wyniki. Zmaksymalizował to, co mógł otrzymać od piłkarzy, w tak krótkim czasie.

Pep Guardiola – Manchester City

– Manchester United to zawsze niesamowity przeciwnik. Gratuluję Solskjaerowi. Do tej pory spisał się niewiarygodnie dobrze pod kątem osiąganych rezultatów. Życzę mu wszystkiego najlepszego.

Jurgen Klopp – Liverpool

– Jestem pewny, że Solskjaer dużo myślał o stałej posadzie menedżera w tym klubie i to był jego główny cel. Już udowodnił, że jest w stanie sprostać tej pracy.

Mauricio Pochettino – Tottenham

– Muszę pogratulować Solskjaerowi i życzyć mu wszystkiego najlepszego z okazji zostania nowym, pełnoprawnym menedżerem Manchesteru United. Co do spekulacji na mój temat – jeżeli to nie ta praca, to z pewnością pojawią się spekulacje na temat innego klubu.

Dyskusja