Skuteczność ponad wszystko. Trzy punkty z Watfordem

własne Błażej Duda

Manchester United po niełatwym meczu w ramach 31. kolejki Premier League pokonał Watford 2:1 w pierwszym spotkaniu po przerwie reprezentacyjnej. Bramki dla gospodarzy zdobyli Rashford i Martial. Dzięki wygranej „Czerwone Diabły” o jedno oczko wyprzedzają Arsenal, który czeka na swoje spotkanie z Newcastle.

Długa przerwa reprezentacyjna dawała o sobie znać od pierwszego gwizdka. Piłkarze gospodarzy wyglądali na niezwykle rozkojarzonych i w efekcie to Watford rozpoczął mecz jako strona przeważająca. Wiele niedokładności w podaniach i wybiciach nie pozwalało podopiecznym Solksjaera na wydostanie się z własnej połowy, szczęśliwie jednak nie dopuścili oni do naprawdę dogodnej sytuacji dla rywali.

Z upływem czasu „Czerwone Diabły” zaczęły konstruować udane kontry i jedna z nich pozwoliła wyjść na nieszczególnie zasłużone prowadzenie. Świetnie rywala powstrzymał Shaw, a potem obsłużył kapitalnym podaniem Rashforda, który zdecydował się tylko trącić piłkę do siatki obok interweniującego Fostera.

W 32. minucie mogło być już 2:0. Sprytnie po rzucie rożnym zachował się Mata, który wprowadził piłkę w pole bramkowe i ta ostatecznie trafiła do Martiala, który choć strzelił mocno, nie zdołał pokonać Fostera.

Wraz z otwarciem wyniku mecz nabrał tempa i akcja zaczęła się przenosić z jednego pola karnego pod drugie. Świetnie w kolejnych akcjach spisywali się Jones i Smalling, z przodu zaś dwa razy na dobre pozycje wychodził Rashford.

Po zmianie stron Manchester United wydawał się nieco lepiej zorganizowany, jednak porażał biernością, którą zdecydowanie wykorzystywali przyjezdni, konstruując kilka groźnych akcji w pierwszym kwadransie.

W odpowiedzi Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę wprowadzając Pereirę oraz Lingarda i choć obraz gry nie uległ zmianie, dwaj rezerwowi odegrali kluczowe role w akcji na 2:0. Pereira w polu karnym wypuścił Lingarda, który wzdłuż linii piątego metra podał do Martiala, a ten na raty, mimo wysiłków Fostera, skierował piłkę do siatki.

„Czerwone Diabły” zyskały poduszkę bezpieczeństwa, która okazała się bardzo potrzebna w końcówce spotkania. Watford nadal napierał na bramkę Davida de Gei i dopiął swego w dziewięćdziesiątej minucie, gdy po ładnej klepce Doucoure przebił się przez obronę gospodarzy i z kilku metrów pokonał De Geę. Na szczęście przyjezdnym nie starczyło czasu na zdobycie bramki wyrównującej i Manchester United zainkasował cenne trzy punkty w wyścigu po pierwszą czwórkę.

Manchester United – Watford FC 2:1 (1:0)
Bramki: Rashford 28′, Martial 73′ – Doucoure 90′

Manchester United: De Gea – Young, Jones, Smalling, Shaw – Herrera (Pereira 63′), Matić, Pogba – Mata (Lingard 63′), Rashford, Martial (Rojo 77′)

Watford FC: Foster – Janmaat (Kiko 56′), Kabasele, Britos, Masina – Hughes (Success 82′), Doucoure, Capoue, Pereyra – Deeney, Deulofeu